Україна гарантувала собі чотири фінали Діамантової ліги, ще за три місця – боротьба на останньому етапі

Україна гарантувала собі чотири фінали Діамантової ліги, ще за три місця – боротьба на останньому етапі

Україна гарантувала собі чотири фінали Діамантової ліги, ще за три місця – боротьба на останньому етапі
Юлія Левченко. Фото: European Athletics

Україна достроково гарантувала собі чотири фінали сезону-2023.

У Брюсселі відбудеться передостанній етап Діамантової ліги сезону-2023. За його підсумками сформується остаточний список учасників Суперфіналу найбільшого комерційного турніру з легкої атлетики.

Дотепер у межах Діамантової ліги нинішнього сезону українські легкоатлети завоювали 14 нагород. Серед них – три "золоті" медалі у стрибках у висоту, які здобули Ярослава Магучіх (у Рабаті та Сямені) та Ірина Геращенко (у Хожуві).

Впродовж сезону легкоатлети змагалися не лише за нагороди, але й за очки у рейтингу, який визначає учасників Суперфіналу Діамантової ліги, що відбудеться 16-17 вересня в американському Юджині. Достроково учасницями етапу в США стали три українки, які змагатимуться у трьох фіналах.

Хто з українців достроково вийшов у Суперфінали Діамантової ліги

  • Ярослава Магучіх – стрибки у висоту
  • Ірина Геращенко – стрибки у висоту
  • Марина Бех-Романчук – стрибки у довжину
  • Марина Бех-Романчук – потрійний стрибок

Також на потрапляння до Суперфіналу Діамантової ліги напередодні передостаннього етапу сезону претендують Юлія Левченко (стрибки у висоту), Вікторія Ткачук та Анна Рижикова (обидві – біг 400 метрів з/б). Серед них лише Ткачук заявлена на етап у Брюсселі.

Перед стартом змагань у Бельгії, Левченко, з 19 очками, посідає п'яте місце у рейтингу сезону (до фіналу виходять вісім легкоатлеток), Ткачук та Рижикова у заліку з бігу на 400 метрів з/б – шоста та сьома з 15 та 14 очками відповідно.

Що потрібно українкам для виходу у Суперфінал

  • Найближчі преслідувачки Юлії Левченко – Моган Лейк (6 місце - 19 очок) та Елеонор Паттерсон (7 місце - 11 очок). Українська стрибунка вийде у Суперфінал, якщо австралійка Паттерсон, віцечемпіонка світу 2023 року, не виграє етап у Брюсселі.
  • Ткачук змагатиметься у Брюсселі, відтак, претендує на рейтингові бали. Наразі бігунка посідає шосте місце, маючи 15 очок.
  • Анна Рижикова зможе вийти у Суперфінал, якщо Джессі Найт, 10-а у заліку сезону, не фінішує у топ-2. Цей результат також гарантує вихід у фінал і для Ткачук.

Діамантова ліга-2023: що відомо

  • Суперфінал Діамантової ліги, який визначатиме чемпіонів 2023 року. Попередній фінал відбувся у Цюриху.
  • Фінал 2023 року у статусі чинної чемпіонки проводитиме Ярослава Магучіх, яка у 2022 році виграла Діамантову лігу з результатом 2.03 метра на останньому етапі.
  • Марина Бех-Романчук змагатиметься за нагороди у фіналі як віцечемпіонка попереднього сезону у потрійному стрибку.
На початок