У Тернополі шкідник з’їдає кущі: як боротися із самшитовою вогнівкою

У Тернополі шкідник з’їдає кущі: як боротися із самшитовою вогнівкою

Ексклюзивно
Самшит заражений вогнівкою
Кущі самшиту. Фото: Суспільне Тернопіль

У Тернополі шкідник з’їдає кущі самшиту. Перші ознаки зараження рослини — це павутина й гусінь на ній. Тоді листя самшиту сохне, розповідає кандидатка сільськогосподарських наук Галина Голіней.

За її словами, самшитову вогнівку знайшли на території Тернопільщини в 2014 році.

"Гусениці самшитової вогнівки поїдають листочки, знищуючи її з нижньої сторони. Так вони порушують фотосинтез самої рослини і перешкоджають її розвитку. За 4 години вони можуть з’їсти один листок. Якщо є декілька гусениць, відповідно, до перших заморозків на кущах ми уявляємо, яка площа знищення може бути на одному кущі", — говорить Галина Голіней.

Хвороби самшиту
Кущ, на якому оселилася самшитова вогнівка. Фото: Суспільне Тернопіль

Галина Голіней розповіла, як захистити рослини від цього шкідника:

"Можна оглядати кущі, забирати личинки механічно. Можна пошкоджені гілочки обрізати і так доглядати кущі, регулярно, що два тижні, перевіряти. Звичайно, якщо є масові метрові кущі самшиту, то потрібно обробляти тільки інсектоцидами загальної дії для того, щоб позбутися вогнівки".

Галина Голіней
Кандидатка сільськогосподарських наук Галина Голіней. Фото: Суспільне Тернопіль

За словами Галини Голіней, самшитову вогнівку на територію України завезли з Азії.

"Особлива тим, що не має природних ворогів. Її ніхто майже не поїдає, тому вона вільно розмножується. Від весни до пізньої осені вона поїдає самшит. Хоча, якщо вона масово розмножиться, може переходити на інші рослини: ясен, клен, але це не її кормові рослини. І вони там процесу розмноження свого не продовжують", — каже Галина Голіней.

Самшитова вогнівка
Метелик самшитова вогнівка. Фото: Суспільне Тернопіль

Аби дізнатися, скільки кущів самшиту росте в Тернополі та скільки з них знищила самшитова вогнівка, ми звернулися до пресслужби міської ради. Там сказали надіслати інформаційний запит. Кореспонденти Суспільного це зробили. Чекаємо на відповідь.

Читайте також

На початок