Отруєння дітей чадним газом у Хмельницькому: працівнику ЖКГ повідомили підозру

Отруєння дітей чадним газом у Хмельницькому: працівнику ЖКГ повідомили підозру

Отруєння дітей чадним газом у Хмельницькому: працівнику ЖКГ повідомили підозру
Будинок у середмісті Хмельницького, де жили з батьками діти, які померли від отруєння чадним газом у жовтні 2020 року. Фото: Суспільне Хмельницький

Контролеру пічного господарства Хмельницького комунального аварійно-технічного підприємства повідомили підозру. Поліція встановила, що працівник ЖКГ неналежним чином проводив обстеження димових та вентиляційних каналів у квартирі, де проживали двоє дітей. У жовтні 2020 року вони померли від отруєння чадним газом.

Про це повідомили у Хмельницькій обласній прокуратурі.

"Хоча система вентиляції у помешканні, де жили діти з батьками, не відповідала вимогам нормативно-правових актів, відповідальний працівник комунального аварійно-технічного підприємства ЖКГ не вжив жодних дій для усунення порушень. Це призвели до того, що двоє хлопчиків — чотирьох та дев'яти років — отруїлись чадним газом та померли", — йдеться у повідомленні прокуратури.

Стаття кримінального кодексуч. 2 ст. 272 КК України — Порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на виробництві або будь-якому підприємстві особою, яка зобов'язана їх дотримувати, якщо це порушення спричинило загибель людей або інші тяжкі наслідки, — карається обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на строк до восьми років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. України, за якою працівнику комунального підприємства ЖКГ повідомили підозру, передбачає різне покарання, максимальне з яких – вісім років в'язниці.

Раніше у прокуратурі також повідомляли, що у Хмельницькому оголосили підозру лікарці швидкої допомоги, яка, за версією досудового слідства, неналежно виконала свої професійні обов'язки, через що померли двоє дітей. Їй загрожує до трьох років позбавлення волі.

За словами речниці Хмельницької обласної прокуратури Марини Тисячної, досудове розслідування у справі лікарки швидкої допомоги ще триває і справа ще не передана до суду.

За словами хмельницької адвокатки Оксани Вітязь, якщо досудове розслідування у справі триватиме понад три роки, лікарку звільнять від кримінальної відповідальності, але не від цивільної, яка передбачає відшкодування завданої моральної та матеріальної шкоди.

Що відомо про смерть дітей у Хмельницькому

  • У Хмельницькому 25 жовтня 2020 року від отруєння чадним газом у квартирі п'ятиповерхівки на вулиці Кам'янецькій помер 4-річний хлопчик Даня Коваль. Його 9-річного брата Максима з підозрою на отруєння того ж дня госпіталізували у реанімаційне відділення до лікарні, де 27 жовтня лікарі також зафіксували його смерть. Директорка Хмельницької міської дитячої лікарні Наталія Зимак-Закутня у коментарі Суспільному тоді сказала, що чадний газ, який потрапив в організм дитини, спричинив кисневе голодування, від якого дитина померла.
  • Мешканці будинку стверджували, що запах газу періодично чути у під’їзді, де жили хлопчики з батьками, впродовж останніх трьох років. А 4 листопада 2020 року у тому ж будинку газівники знову зафіксували витік газу.
  • За фактом смерті двох дітей у Хмельницькому працівники поліції в жовтні 2020 року відкрили кримінальне провадження за статтеюЧ.2 ст. 115 ККУ — Вбивство, тобто умисне протиправне заподіяння смерті двох або більше осіб — карається позбавленням волі на строк від десяти до п'ятнадцяти років або довічним позбавленням волі. умисне вбивство. За попередньою версією слідства, діти померли від отруєння чадним газом.
  • Через два місяці у будинку, де померли діти, провели технічну експертизу в рамках технічного розслідування, яке, за словами начальника відділу нагляду на виробництві та на об’єктах підвищеної небезпеки управління Держпраці у Хмельницькій області Сергія Петрушенка, було призначене після смерті дітей.
  • Родичі хлопчиків, які померли від отруєння чадним газом, на похороні дітей казали, що позиватимуться до суду та домагатимуться, аби винні у їх смерті були покарані.

На початок