"А на чергу ми не поставимо", – мер Рівного прокоментував програш апеляції

"А на чергу ми не поставимо", – мер Рівного прокоментував програш апеляції

"А на чергу ми не поставимо", – мер Рівного прокоментував програш апеляції
Фото: Суспільне Рівне

Попри рішення суду діти з навколишніх громад не зможуть потрапити у міські дитсадки, сказав міський голова Рівного Володимир Хомко, коментуючи рішення суду. 18 серпня восьмий апеляційний адмінсуд остаточно скасував рішення Рівнеради, яке забороняло дітям без дітям без реєстрації у місті безкоштовно відвідувати садочки, музичні школи та медзаклади.

Рішення суду міський голова Рівного Володимир Хомко ще не отримав. Попри програш містом апеляції жодна людина, не прописана у Рівному, не зможе зареєструвати дитину у черзі, щоб потрапити у садочок, заявив Суспільному мер.

"Не будуть відвідувати в місті Рівному люди, які не приєдналися до міста, діти. Кожна територіальна громада повинна будувати собі садки. А якщо хочуть відвідувати, то хай приєднуються до міста Рівного. Ми раді зі всіма об’єднатися. Хай собі буде рішення, а на чергу ми не поставимо", – сказав Володимир Хомко.

Нагадаємо, Корнинська сільрада та Рівненська райрада подали до суду на міськраду за рішення "Про взаємовідносини з ОТГ та іншими органами місцевого самоврядування у сфері надання послуг" від 24 жовтня 2019 року. 11 березня суд першої інстанції скасував це рішення Рівнеради, але рада подала апеляцію.

18 серпня восьмий апеляційний адмінсуд, що у Львові, відмовив у задоволенні апеляції Рівнеради на рішення Рівненського окружного адмінсуду. Аргументами у суді слугувало те, що рішення Рівнеради є порушенням законів та Конституції України, розповів голова Корнинської Роман Горбатюк-Василейко.

Нагадаємо, восени 2019-го Рівнерада прийняла рішення про встановлення з нового року плати за відвідування міських закладів немісцевими дітьми. Однак, після звернення Рівненської райради його відтермінували. Міський голова Володимир Хомко раніше пояснював такі кроки тим, що жителі ближніх сіл не захотіли об’єднуватись з Рівним, тому і безоплатні послуги мають отримувати там, де проживають. Поки що рішення восьмого апеляційного адмінсуд в єдиному реєстрі судових рішень ще не опубліковане.

Детальніше про ситуацію, що склалася з навчанням у Рівному немісцевих дітей йшла мова у "Темі дня" на Суспільному.

На початок