Діти без міської прописки мають право навчатись у Рівному, остаточно вирішив суд

Діти без міської прописки мають право навчатись у Рівному, остаточно вирішив суд

Діти без міської прописки мають право навчатись у Рівному, остаточно вирішив суд
Фото: Суспільне Рівне

Восьмий апеляційний адмінсуд остаточно скасував рішення Рівнеради, яке забороняло дітям без реєстрації у місті безкоштовно відвідувати садочки, музшколи та медзаклади. Про це Суспільному повідомив голова Корнинської ОТГ Роман Горбатюк-Василейко. Суд відмовив у задоволенні апеляції Рівнеради на рішення суду першої інстанції.

18 серпня восьмий апеляційний адмінсуд, що у Львові, відмовив у задоволенні апеляції Рівнеради на рішення Рівненського окружного адмінсуду, повідомив голова Корнинської ОТГ Роман Горбатюк-Василейко. Корнинська сільрада та Рівненська райрада подали до суду на міськраду за рішення "Про взаємовідносини з ОТГ та іншими органами місцевого самоврядування у сфері надання послуг" від 24 жовтня 2019 року. 11 березня суд першої інстанції скасував це рішення Рівнеради, але рада подала апеляцію.

"Апеляція поставила крапку у цій справі і остаточно скасувала це рішення, оскільки рішення після апеляції набуває законної сили одразу після його оголошення. Для ОТГ це означає, що рішення міської ради було незаконно прийнято і діти з територіальних громад мають право навчатися в освітянських, дошкільних навчальних закладах", – сказав Роман Горбатюк-Василейко.

Аргументами у суді слугувало те, що прийняття рішення Рівнеради – це порушення всіх законів, Конституції України, уточнив голова ОТГ.

Суспільне повідомляло, що восени 2019-го Рівнерада прийняла рішення про встановлення з нового року плати за відвідування міських закладів немісцевими дітьми. Однак, після звернення Рівненської райради це відтермінували. Мер Рівного Володимир Хомко ще раніше пояснював такі кроки влади обласного центру тим, що якщо жителі ближніх сіл не захотіли об’єднуватись, то і безоплатні послуги мають отримувати там, де проживають.

Рішення восьмого апеляційного адмінсуд в єдиному реєстрі судових рішень ще не опубліковане. Суспільне звернулось за коментарями у пресслужбу міськради, там пообіцяли прокоментувати рішення суду згодом.

На початок