У Харкові замалювали мурал з портретом російського поета Пушкіна

У Харкові замалювали мурал з портретом російського поета Пушкіна

У Харкові замалювали мурал з портретом російського поета Пушкіна
Замалювання муралу, Харків, 4 вересня 2023 року. Фото: Вадим Поздняков

В арці в районі перехресть вулиці Пушкінської та Ярослава Мудрого активісти громадської організації "Деколонізація. Україна" замалювали мурал з портретом російського письменника Олександра Пушкіна.

На замалювання муралу витратили близько 45 хвилин, розповів Суспільне Харків керівник організації Вадим Поздняков.

Олександр Пушкін Харків
Мурал до замалювання, Харків, 4 вересня 2023 року. Фото: Вадим Поздняков

"Тут було чотири стінописи з зображенням Пушкіна на початок минулого року. Одного прибрали власники закладу місцевого, після того, як там хтось намалював нецензурщину. Тут лишилось три портрети. Зараз одного замалювали, ще двох — трішечки пізніше теж приберемо", — говорить Вадим.

Фарбу надала компанія Caparol, яка раніше давала матеріали для створення цих стінописів, каже Поздняков: "Тут був якийсь фест, було десь десять цих зображень Пушкіна. Просто частину вже зафарбували давно".

Пушкінська харків
Замальований мурал, Харків, 4 вересня 2023 року. Фото: В'ячеслав Мавричев/Суспільне Харків

Міська рада повільно реагує на звернення щодо замалювання муралів, стверджує активіст: "Я навіть не пам'ятаю, що вони відповідали щодо цього стінопису. По (муралу — ред.) Єсеніну відповіли, що немає грошей. Ще взимку ми писали звернення до міської ради, й навесні кілька разів. Теж "морозилися". Навіть не пам'ятаю відповідей цих. Якась відписка була".

Мурал з Олександром Пушкіним
Стінопис, який планують замалювати представники організації "Деколонізація. Україна", Харків, 4 вересня 2023 року. Фото: В'ячеслав Мавричев

"Ми хочемо замалювати усіх Пушкіних і вже поставити питання щодо самої вулиці, погруддя Пушкіну у метро і самої станції метро "Пушкінська". Є ж звернення щодо перейменування вулиці, наприклад, на вулицю Сковороди. Це центральна магістраль. І серед людей, які нам з Харкова жаліються на якісь назви вулиць, більшість нарікають на вулицю Пушкінську", — розказує очільник організації.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок