Як встановити газовий лічильник за бюджетні кошти. Розповідає експерт

Як встановити газовий лічильник за бюджетні кошти. Розповідає експерт

Ексклюзивно
Як встановити газовий лічильник за бюджетні кошти. Розповідає експерт

Відповідно до закону “Про забезпечення комерційного обліку природного газу”, з 1 січня 2021 року у квартири українців, де немає лічильника, можуть припинити постачання газу. Водночас документ передбачає безкоштовне встановлення лічильників для населення. Голова Бюро комплексного аналізу і прогнозів Сергій Дяченко в ефірі Українського радіо розповів, як встановити газовий лічильник за бюджетний кошт та чи дійсно сотні тисяч українців потенційно можуть залишитися без газу.

Як пояснив експерт, встановлення лічильника має відбуватися коштом газорозподільних компаній або сплачуватися з держбюджету. При цьому ті, хто вже встановив лічильник за власні кошти, мають можливість повернути витрачені гроші.

"Сама по собі процедура і сам лічильник є відносно недорогими, тож цю проблему можна вирішити. Для тих, хто вже встановив їх за власні кошти, треба зв’язуватись з облгазом і просити повернути кошти. Але, хоча тут і немає прямих заборон, це буде відбуватися на розсуд облгазу", – розповів Дяченко.

Проте експерт підкреслив, що якщо у квартирі є плита і колонка, то встановлення лічильника відбувається за рахунок облгазу, а якщо тільки плита, то можливі обидва варіанти.

"Виходом, коли не всі в будинку поставили індивідуальні лічильники, аби не порушувати закон, є загальнобудинкові лічильники. Людина може встановити окремий лічильник у себе в квартирі, але загалом за наявності будинкового лічильника вважається, що будинок обладнаний лічильником. Якщо у людини індивідуальний лічильник, то вона платитиме за своїми показниками, а решта будинку – за загальним лічильником мінус показники індивідуального", – роз’яснив голова Бюро комплексного аналізу і прогнозів.

На переконання експерта, відключати газопостачання тим, хто не встиг встановити лічильник, не будуть – через постійний брак коштів норму про обов'язкову наявність лічильників кілька разів відтерміновували. За підрахунками Асоціації газового ринку, станом на початок нинішнього року 1,3 мільйона господарств не були забезпечені індивідуальними засобами обліку газу.

"Таку кількість людей ніхто відключати не буде. Ця норма вже декілька разів переносилась саме через те, що величезна кількість людей не вписується в цю неї. Тому я впевнений, що будуть шукати вихід забезпечення лічильниками і знову переносити", – висловив свою думку Сергій Дяченко.

Ключових причин такої ситуації, як зазначив експерт, декілька. "По-перше, облгази не поспішають виконувати свої зобов'язання, вимагають якісь програми та кошти. По-друге, споживання за нинішніми обставинами є вигідним, тому частина населення теж не поспішає", – пояснив він.

Також Дяченко зазначив, що чимало людей просто бояться відчиняти двері працівникам газової сфери через існування великої кількості шахраїв.

На початок