Рух мостом на трасі Київ — Чоп через річку Ірпінь повністю відновили

Рух мостом на трасі Київ — Чоп через річку Ірпінь повністю відновили

Рух мостом на трасі Київ — Чоп через річку Ірпінь повністю відновили
Фото: Мустафа Найєм/Telegram

Сьогодні, 4 вересня, у Стоянці через річку Ірпінь відкрили для проїзду всі чотири смуги мосту на трасі М-06 Київ – Чоп. Цей міст зруйнували в перші дні повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року.

Про це повідомляє пресслужба Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.

"Траса М-06 Київ – Чоп – одна з головних транспортних артерій України. Запуск повноцінного руху дозволить збільшити пропускну можливість мосту для автотранспорту, а також покращить сполучення між населеними пунктами Київського регіону", — йдеться у повідомленні.

У квітні торік після звільнення Київщини від військ РФ тут збудували тимчасову об'їзну дорогу. Але вантажному транспорту довелося об'їжджати значну відстань, а це впливало на швидкість транспортування життєво необхідних вантажів, зазначив у Telegram заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм.

За його словами, на першому етапі будівельники звели два тимчасові прогони лівого проїзду і наприкінці травня минулого року тут відкрили рух для вантажівок. Однак бетонні конструкції не підлягали ремонту і тому лівий проїзд будували "з нуля". Паралельно відновлювали праву частину мосту, рух якою відкрили в листопаді.

Що було зроблено:

  • влаштували буронабивні палі, фундаменти, опори нові залізобетонні балки;
  • влаштували сучасне водовідведення;
  • зробили нове бар’єрне та перильне огородження;
  • облаштувати тротуари шириною 1,25 м та 1,15 м;
  • зробили гідроізоляцію;
  • уклали два шари асфальтобетонного покриття та розмітку по правому проїзду;
  • освітлення.

Що відомо про відновлення мостів на Київщині

За даними Мінінфраструктури, через російську військову агресію у Київській області було зруйновано 24 мости.

7 травня 2022 року відновили рух залізничним мостом через річку Ірпінь, яку російські війська намагалися форсувати в березні. Через рік "Укрзалізниця" завершила капітальний ремонт мосту та відкрила рух поїздів двома коліями.

14 липня 2022 року на Київщині відновився повноцінний проїзд через міст у Демидові, раніше зруйнований внаслідок потрапляння блискавки, повідомив голова Димерської територіальної громади Володимир Підкурганний.

16 серпня торік у Макарові на Київщині відремонтували міст через річку Здвиж. Він був пошкоджений російськими військовими внаслідок прямого влучання снарядів. Міст сполучає Вишгородський, Бучанський та Фастівський райони.

3 листопада минулого міст у Стоянці у Київській області став проїзним в обидві сторони. Також відкрили правий проїзд мосту у селі Борщів.

У травні 2023 року відкрили відбудований міст через річку Таль на автотрасі Київ–Іванків–Овруч. Його росіяни підірвали, коли відступали з Київської області навесні 2022 року.

У червні 2023 року відновили міст через річку Ірпінь, який зруйнувала російська армія в перші дні повномасштабного вторгнення в Україну. Через Романівський міст з Ірпеня виїжджали мирні жителі. Тоді росіяни завдали удару по мосту, що ускладнило евакуацію. Люди у крижаній воді переходили річку.

На початок