Майже чверть мостів в Україні — у критичному стані: результати перевірки

Майже чверть мостів в Україні — у критичному стані: результати перевірки

Міст метро
Міст метро в Києві. Фото: УНІАН

Комісія з перевірки стану мостів завершила роботу, проаналізувавши стан більшості мостів в Україні. 24% з них перебувають у критичному стані – є непрацездатними або обмежено працездатними.

Про це повідомляють у Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури.

"Понад третина балансоутримувачів не володіє реальною інформацією щодо стану своїх мостів, а чверть усіх споруд в країні перебувають в критичному стані. На основі результатів роботи Комісії вже сформовані конкретні пропозиції, зокрема законодавчо закріпити пріоритетне спрямування коштів на реконструкцію або капітальний ремонт аварійних мостів серед інших обʼєктів дорожнього будівництва”, – заявив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Кубраков.

Результати роботи Комісії передадуть на розгляд РНБО та Кабінету Міністрів. Комісія рекомендує доручити всім балансоутримувачам провести огляд мостів, щодо стану яких немає інформації, або які перебувають у непрацездатному стані, та розробити комплекс протиаварійних заходів.

Також рекомендують передати функції замовника та/або балансоутримувача мостів від окремих територіальних громад до Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України, якщо мости перебувають на дорогах державного значення.

На початок