Вісім місяців вважався зниклим безвісти. У Хмельницькому попрощалися із капітаном Юрієм Годущаном

Вісім місяців вважався зниклим безвісти. У Хмельницькому попрощалися із капітаном Юрієм Годущаном

Вісім місяців вважався зниклим безвісти. У Хмельницькому попрощалися із капітаном Юрієм Годущаном
Фото загиблого капітана Юрія Годущана. Фото: Суспільне Хмельницький

У Хмельницькому попрощалися із загиблим військовослужбовцем, капітаном Юрієм Годущаном, що вважався безвісти зниклим з 25 грудня 2022 року. Як розповіла Суспільному сусідка матері загиблого Надія Маринич, офіцер-прикордонник загинув в грудні минулого року, і його тіло вдалося ідентифікувати лише тепер за допомогою ДНК-досліджень.

За її словами, до 28 серпня 2023 року, протягом восьми місяців мати бійця не знала, що її сина немає в живих.

"З військкомату повідомили: капітан Юрій Годущан, виконуючи бойове завдання під Бахмутом, зник безвісти. Матуся Галина Олександрівна Годущан шукала його вісім місяців, зверталася в різні служби і кругом було тільки байдуже мовчання. Аж доки через пів року зробили ДНК з донечки, Златочки, і ДНК співпало 99,9 відсотки", ― розповідає Надія Маринич.

Церемонія прощання з полеглим Юрієм Годущаном, 4 вересня 2023. Фото: Суспільне Хмельницький
Церемонія прощання з полеглим Юрієм Годущаном, 4 вересня 2023. Фото: Суспільне Хмельницький. Фото: Суспільне Хмельницький

До свого останнього бою офіцер воював на Запорізькому й Херсонському напрямках та кожного разу переконував свою матір, що в нього все гаразд, і що перемога неодмінно буде за Україною, каже сусід загиблого Віктор Бондарчук.

"Скільки він мамі помагав, скільки він за маму турбувався, переживав, вже будучи офіцером. Дуже важко сьогодні і нам, і мамі пережити це горе і не знаєм, ще скільки такого горя на нас звалиться. Співчуваєм родині", ― розповідає чоловік.

Юрій Годущан народився п'ятого листопада 1981 року у Хмельницькому. Тут він відвідував ЗОШ №8, а після вступив до Національної академії Державної прикордонної служби України й вчився на прикордонника. Згодом, у 2010 році здобув другу вищу освіту в Міжнародній Академії Управління Персоналом — кваліфікацію спеціаліста правознавства.

Побратими виносять домовину із тілом полеглого захисника України Юрія Годущана, 4 вересня 2023. Фото: Суспільне Хмельницький
Побратими виносять домовину із тілом полеглого захисника України Юрія Годущана, 4 вересня 2023. Фото: Суспільне Хмельницький. Фото: Суспільне Хмельницький

Попрощатися із захисником прийшли й не знайомі з загиблим жителі громади. Олена Кенц, директорка освітнього закладу, розповідає: із числа випускників їхнього ліцею семеро віддали життя за Україну.

У Юрія Годущана залишились мама, донька, сестра та племінники. Поховали бійця на Алеї Слави в Хмельницькому.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок