"Пішов з дому в одних шортах": дружина загиблого протестувальника у Мінську не вірить у вибух

"Пішов з дому в одних шортах": дружина загиблого протестувальника у Мінську не вірить у вибух

"Пішов з дому в одних шортах": дружина загиблого протестувальника у Мінську не вірить у вибух
Euroradio

Цивільна дружина Олександра Тарайковського, котрий загинув у Мінську 10 серпня, каже, що чоловік вийшов з дому в одних шортах і не мав із собою вибухівки. За офіційною версією влади, він загинув під час спроби кинути в силовиків вибухівку.

Як повідомляє "Радіо Свобода", родичі Олександра в офіційну версію не вірять. А про його загибель дізналися від журналістів. За словами дружини, 10 серпня, близько 20:00, вони повернулися з дочкою з прогулянки.

"Він був дуже обурений затриманням і розстрілом людей. Він дізнався, що туди збираються люди, і сказав, що піде в свою квартиру в цьому районі. У нього з собою нічого не було: шорти, біла футболка, телефон. У мене є його паспорт", – розповідає жінка.

Олександр Тарайковський
Олександр Тарайковський. Радіо Свобода

Близько 22:30 Олександр подзвонив дружині і сказав, що збирається додому. Після цього зв'язку з ним у сім'ї не було. Його шукали в лікарнях і слідчих ізоляторах.

Жінка каже, що вони з Олександром офіційно не одружені, проте у них є 3-річна дочка. У Олександра ще є сестра і батько, їхні номери записані в телефоні, який знайшли поруч із тілом. Однак їм ніхто нічого не повідомив.

За інформацією видання, 13 серпня журналісти звернулися до Слідчого комітету. Там сказали, що Олександра вважають безвісти зниклим. Проте тут виникає колізія: через кілька годин після смерті протестувальника на вулиці Пушкінській МВС повідомило про його судимості. Це означає, що насправді він був ідентифікований.

Люди постійно приносять квіти на місце, де загинув чоловік
Люди постійно приносять квіти на місце, де загинув чоловік. Euroradio

Тарайковський був засуджений до 7 років ув'язнення за заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть. Жінка каже, що він відсидів весь термін і незабаром з нього зняли судимість.

"Він заступився за свою матір. Її побив сусід по кімнаті, він заступився, і все. Ми ніколи про це не говорили", – розповідає жінка.

Хтось надіслав цивільній дружині відео з соцмереж, на якому зафільмовано момент смерті Олександра. Вона подивилася на нього до впізнання тіла, яке відбулося лише 13 серпня.

"Я дивилася відео до того, як опізнавала тіло і сподівалася, що це не він. Не знаю, чому він вийшов наперед один. Напевно, не думав, що будуть стріляти", – припускає жінка.

За словами дружини Тарайковського, вона не знає, чи когось покарають і чи хтось відповідатиме за смерть її чоловіка. 

Що відомо

На початок