"Воюємо, щоб молодь відбудувала державу": історія добровольця з Тернопільщини

"Воюємо, щоб молодь відбудувала державу": історія добровольця з Тернопільщини

Роман Безкостий на передовій
Доброволець на війні. Фото: Христина Луцик

"Ми даємо час молоді підготуватися до будівництва держави" – так про російсько-українську війну каже доброволець, командир батареї 2 стрілецького батальйону імені Тараса Бобанича Роман Безкостий. Чоловік розповідає, боротьбі за Україну присвятив усе своє свідоме життя, як і його предки-упівці. Про сучасну війну та що робитиме після перемоги — розповів Суспільному.

Боєць ЗСУ
Роман Безкостий. Фото: Суспільне Тернопіль

Бійці 2 стрілецького батальйону імені Тараса Бобанича воюють на Бахмутському напрямку. Керує батареєю артилерії доброволець Роман Безкостий з Тернопільщини. Каже, вперше поїхав на війну в 2016 році. Тоді йому був 21 рік. "Не було авіації, не було керованих ракет, не було такої кількості артилерії, яка кожен твій рух старається перетворити в твою смерть. Була набагато менша інтенсивність бойових дій. А ця фаза війни — вона вже така от як ми бачили в фільмах про Другу світову війну. Це саме така частина, коли ми ведемо контрнаступ, коли ми ворога відкинули від наших міст, ми вже перейшли в таку позиційну війну, там де кров, болото, залізо, чоловіча хоробрість і таких багато моментів, характер вже, коли б’ються за кожну посадку. Такого не було в 16-му році. Зараз кожна посадка — це лінія оборони. Я от ніколи насправді не думав, що за стометрову лісосмугу можуть битися декілька місяців і це важлива висота".

Добровольці на війні
Роман Безкостий разом із побратимами на війні. Фото: Роман Безкостий/Fb

24 лютого добровольці, серед яких був і Роман, вирушали на війну з Дому ветерана в Тернополі, який створив "Правий сектор". Тут, каже, знали, що повномасштабне вторгнення Росії буде і готувалися до нього ще з 2021 року.

"Дім ветерана — це проєкт, який ми реалізували з моїми побратимами до війни. Під час АТО/ООС в нас була проблема з тим, що дуже багато людей поверталися з зони бойових дій і не було для них реабілітації. Тому ми, як учасники бойових дій, хотіли це питання якось вирішити".

Бійці вирушають на передову
24 лютого 2022 року добровольці Тернопільщини зібралися біля Дому ветерана, щоб вирушити на передову. Фото: Суспільне Тернопіль

Роман пригадує перші хвилини повномасштабної війни. Розповідає, діяв швидко.

"Четверта ночі дзвінком мене розбудили: "Вставай, війна". Я зібрав речі, ми приїхали сюди, пам’ятали, що в нас було завдання всі сім’ї наших побратимів, які там жили на тепер окупованій території, привезти сюди і ми їздили. В принципі, ми спрацювали, як годинник, тобто, тут вже все було готово, машини заправлені і в 16 годині 24 числа ми вже виїхали на Київ".

Бійці ЗСУ
Добровольці на передовій. Фото: Роман Безкостий/Fb

У перші дні війни на Київщині виявляли коригувальників вогню, розповідає військовий. Згодом їх направили на Ізюмський напрямок, а тоді — на Бахмутський, де воюють і зараз. До Тернополя чоловік приїхав на декілька днів. Тут, каже, освідчився своїй дівчині. Каже, з нею познайомився на одному із заходів, який проводили добровольці. "Тоді вона була ученицею 11 класу, так якось і познайомилися. Я на той час був вже учасником бойових дій. Я казав, що освідчуся після перемоги, бо трошки, мені здається, тяжко будувати стосунки під час війни. В моєму розумінні, якщо би не дай Бог я загинув, то легше відпустити просто хлопця, ніж нареченого. Але війна затягується і тому наважився на цей крок зараз".

Військовий освідчився дівчині
Роман Безкостий з нареченою. Фото: Роман Безкостий

Роман Безкостий каже, Україну має будувати молодь. "З молоддю потрібно працювати з тим розумінням, що вони мають працювати будівельниками тої держави, яку ми зараз обороняємо. Бо дуже багато моїх побратимів, які були людьми з великої букви, вони вже загинули. Багато моїх побратимів зараз воюють, а молодь має використати той час, який ми зараз їм даємо, для того, щоб підготуватися до творення тої держави, яку ми зараз захищаємо, в кращому вигляді, щоб це було гідно тих тисяч смертей і скалічених життів людей, які зараз воюють за свою державу".

Боєць на війні
Доброволець Роман Безкостий на війні. Фото: Роман Безкостий

Читайте також

На початок