У межах UNITED24 на Київщині відбудовують 16 багатоквартирних будинків, пошкоджених війною — ОВА

У межах UNITED24 на Київщині відбудовують 16 багатоквартирних будинків, пошкоджених війною — ОВА

Відбудова Київщини
Розбір завалів пошкодженого внаслідок бойових дій будинку. . Фото: КОВА

У межах проєкту UNITED24 тривають відновлювальні роботи на 16 із 18 об'єктів. Це багатоквартирне житло у п'яти населених пунктах Київщини. Ці будинки були зруйновані внаслідок повномасштабної агресії Росії. До війни тут загалом мешкали понад 4,5 тис. людей.

Про це у Facebook повідомив голова Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко.

"Повертати українців додому та відбудовувати зруйноване росіянами допомагають донори з різних куточків України. Будинки відновлюють за рахунок коштів, зібраних на платформі United24", — зазначив Кравченко.

За його словами, на ремонт багатоповерхівок уже передали понад 638 млн грн.

18 будинків будуть відновлені в 4 громадах:

  • Гостомельська;
  • Дмитрівська;
  • Бородянська;
  • Ірпінська.

Де вже виконуються роботи з відбудови:

  • Бородянка – 2 будинки;
  • Мила – 3 будинки;
  • Бузова – 1 будинок;
  • Ірпінь – 7 будинків;
  • Гостомель – 3 будинки.

"На відновлення виділяються колосальні кошти і вони мають витрачатися ефективно та за призначенням. Процес, побудований на довірі та прозорості, дозволить реалізовувати все більше проєктів з відновлення", — зауважив очільник ОВА.

Він наголосив, що об'єкти проходять технічний контроль протягом усього процесу. Усі недоліки фіксують і передають підрядникам для оперативного усунення. Підрядники мають не лише дотримуватися термінів, але і якості робіт.

На Київщині повністю або частково із забезпеченням життєдіяльності відновили майже 12,8 тис об'єктів, зокрема, 11,4 тис багатоквартирних будинків, додав Руслан Кравченко.

Що відомо про відбудову Київщини в межах платформи UNITED24

5 травня 2022 року президент Володимир Зеленський оголосив, що Україна запускає глобальну ініціативу UNITED24. Фандрейзингова платформа United24 є так званим єдиним вікном для пожертв від благодійних організацій, міжнародних партнерів та громадян з метою підтримки України, амбасадорами якої будуть відомі люди.

У серпні минулого року до платформи долучилися люди зі 110 країн світу, а загальна сума благодійних внесків перетнула позначку 6 млрд грн.

Навесні 2023 року Уряд домовився з Програмою розвитку ООН (ПРООН) про масштабне відновлення на Київщині 18 багатоповерхових будинків, які були пошкоджені під час вторгнення РФ. Фінансування надходитиме з фандрейзингової платформи UNITED24.

Відбудова перших трьох об’єктів розпочалася в середині травня у Гостомелі, Милі та Бузовій. У червні на Київщині почали відбудову 6 багатоквартирних будинків, на які зібрали кошти завдяки платформі UNITED24.

Досвід Київщини у відбудові житла планують поширити на відновлення інших регіонів України, що постраждали від російської агресії.

На початок