У Тернополі в креативному кластері "Nа пошті" відкрилася виставка "Незалежно від обставин", яку організувала херсонська мисткиня Олена Афанасьєва.
Виставка "Незалежно від обставин ", яку презентували напередодні Дня Незалежності України у креативному кластері "Nа пошті" у Тернополі складається з двох частин. Перша називається "Хроніки вишиванки" — це втілення розповідей Інни Мікуцької про окупацію, під час якої мисткиня вела щоденник. Разом з цим вона робила вишиванки.
За словами мисткині Олени Афанасьєвої, понад сорок херсонських художників створили ілюстрації до цього щоденника і до хронік вишиванки.
"Будь-хто може просканувати QR Code і прочитати всі тексти. Це сучасна форма подачі, коли ми бачимо інсталяцію, вона привертає увагу і потім ми можемо почитати увесь щоденник", — говорить херсонська мисткиня.

Друга частина виставки називається "Блекаут".
"У нас була мрія робити артбуки. Тобто книги зроблені в єдиному неповторному унікальному примірнику. І власне отакий примірник ми купили на тернопільському блошиному ринку і побачили цей альбом. Він 1983 року, зараз так уже не роблять, але він красивий. Потім ми почали думати, що має бути всередині", — каже жінка.
Як говорить мисткиня, художник-дизайнер Максим Афанасьєв почав малювати щось абсолютно своє.
"Це були якісь образи, а потім з цього альбому випало дві фотографії. На одній з них зображені його рідні на весіллі, на другій — четверо людей про яких ми нічого не знаємо. Таке повторювання фотографій стало ритуалом", — говорить Олена Афанасьєва.

Художник Максим Афанасьєв каже, що звик працювати у цифровому стилі. Тому робота над артбуком стала для нього новим напрямком.
"Що ж, маю сказати дякую блекаутам, бо в них я відчув органіку аналогового матеріалу. Тобто почув папір, не штучні, а органічні матеріали. Мабуть, наступний проєкт буде теж аналоговий", — розказав художник.

Історії до малюнків з альбому вигадали люди різних професій, говорить Олена Афанасьєва. Тут є розповіді художників, архітектора, драматургині та артменеджерки. Всі вони друзі та колеги Олени, які поділилися історіями про те, як вони пережили блекаут.

Співзасновниця креативного кластера "Nа пошті" Марічка Юрчик, говорить, що була вражена творчим рівнем авторів та мистецьким задумом проєкту.
"Перше, що мене вражає — творча сила українців, які навіть в умовах війни мають дуже великий потенціал. Вони навіть витягують з поганих обставин, зокрема, відсутність електрики. По друге — людина втратила або змушена була покинути свій дім. Люди не потребують співчуття, а навпаки показують, що кожен може набагато більше взяти у них, а вони готові давати нашій спільноті", — каже співзасновниця креативного кластера.
Виставка "Незалежно від обставин" у тернопільському креативному кластері триватиме до 13 вересня.
Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон
Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber