До шкіл Полтавщини надійшли не всі підручники для 5 - 6 класів: коли будуть та які

До шкіл Полтавщини надійшли не всі підручники для 5 - 6 класів: коли будуть та які

Підручники
Суспільне Полтава

На Полтавщині не вистачає підручників для 5-6 класів. Для них до шкіл регіону надійшло до 80% таких книжок. Ці підручники для учнів, які навчаються за новою навчальною програмою, яка впроваджується за реформою "Нова українська школа".

Про це Суспільному розповів заступник директора Полтавської академії неперервної освіти Вадим Пилипенко.

У бібліотеці полтавського ліцею № 17 "Інтелект" підручники учням видають із 18 серпня, розповідає директорка Олена Голтвяниця. Цьогоріч заклад почав отримувати книжки для 5-х та 6-х класів, які навчатимуться за новою програмою.

"Весь час змінюються програми, і зараз програма "Нової української школи" вже охоплює не тільки початкову школу – 1-4 класи, але і 5-6 класи. Минулого року частина дітей і батьків користувались підручниками, які можна було завантажити в онлайн-режимі і користувались електронними версіями підручників", ― розповідає директорка ліцею № 17 "Інтелект" Олена Голтвяниця.

До шкіл Полтавщини надійшли не всі підручники для 5- 6 класів: коли будуть та які
Підручники з математики для 5-их класів. Суспільне Полтава

"5-6 класи навчаються за новою програмою, програмою нового державного стандарту базової середньої освіти, яка впроваджується за реформою "Нова українська школа". Із цих причин минулого року відповідно 5-ті класи і цього року 5-6 класи мали б забезпечуватись абсолютно новими підручниками", ― каже заступник директора Полтавської академії неперервної освіти Вадим Пилипенко.

Днями ліцей отримав підручники з десяти предметів для 6-го класу, ще з п’яти – очікує, каже бібліотекарка закладу Любов Зозуля. Для 5-го класу книжки з двох предметів надійшли наприкінці минулого навчального року.

"Проблемне питання у нас ― це 5-ті класи. Ми отримали два найменування ― це "Математика" (1 частина) і "Пізнаємо природу". Питання у нас також стоїть і з 7-ми класами, але у нас тісна взаємодія з іншими школами, тому це питання вирішується добре. Для дітей 6-х класів ми отримали "Англійську мову", розроблену Кембриджським університетом, автор Джоанна Коста, вона повністю відповідає НУШ, ― говорить бібліотекарка ліцею № 17 "Інтелект" Любов Зозуля.

До шкіл Полтавщини надійшли не всі підручники для 5- 6 класів: коли будуть та які
Ліцей "Інтелект" отримав підручники з десяти предметів для 6-го класу. Суспільне Полтава

За словами директорки ліцею, кількість учнів, а з тим і потреба в підручниках, протягом останніх двох років зросла.

"Ми навчаєм зараз дітей і міста Харкова, Харківської області, це Куп’янськ. Це і Донецька область, і Суми, і Дніпро, і Запоріжжя", ― каже директорка ліцею № 17 "Інтелект" Олена Голтвяниця

Із друком підручників для 5-го та 6-го класу допоможуть міжнародні благодійні фонди, розповів Суспільному керівник пресслужби міськради Олександр Дедюхін.

"Поки що краще електронні версії, тим більше, що є частина підручників, які нові і яких немає навіть паперових версій", ― говорить керівник пресслужби Полтавської міськради Олександр Дедюхін.

До шкіл Полтавщини надійшли не всі підручники для 5- 6 класів: коли будуть та які
Книжки для 5 та 6 класів надходять поступово. Суспільне Полтава

Полтавщина забезпечена повністю підручниками для початкової школи та 7-11 класів, каже заступник директора академії неперервної освіти Вадим Пилипенко. Книжки для 5-х і 6-х класів надходять поступово.

"Минулого року цей процес (надходження підручників – ред.) не відбувся із причин початку широкомасштабного вторгнення Росії в Україну. 6-й клас забезпечений підручниками в області на 79%. Якщо говорити про 5-й клас, то тут ситуація така: на сьогоднішній день отримані підручники з математики, далі по природничих науках забезпеченість становить 75% , має бути повністю 100%, і так само має бути 100% забезпечення по українській мові, зараз очікуємо, найближчим часом "Українська мова" прийде", ― каже заступник директора Полтавської академії неперервної освіти Вадим Пилипенко.

За словами Вадима Пилипенка, підручники з інших предметів за новою програмою будуть, але терміни поки що невідомі.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок