На Полтавщині у трьох навчальних закладах 5-ті класи розпочали навчання за програмою НУШ

На Полтавщині у трьох навчальних закладах 5-ті класи розпочали навчання за програмою НУШ

На Полтавщині у трьох навчальних закладах 5-ті класи розпочали навчання за програмою НУШ Суспільне Полтава

Із 1 вересня у трьох школах Полтавщини п’яті класи розпочали навчання за програмою Нової української школи. Згідно із нею, дітей вчитимуть працювати у групах, застосовувати на практиці здобуті раніше знання та більше часу приділяти дослідам, каже регіональна тренерка НУШу Марина Крилевець. Учителі, які працюватимуть із п’ятикласниками, мали відповідне навчання та отримали сертифікати.

У Решетилівському ліцеї імені Олійника, 5-й клас навчається за програмою Нової української школи. Згідно з нею в перший навчальний день організували урок історії України.

На Полтавщині у трьох навчальних закладах 5-ті класи розпочали навчання за програмою НУШСуспільне Полтава

Решетилівський ліцей - один із закладів, де навчаються за програмою НУШ

"Я знаю, що діти, пілотні класи НУШ, вони люблять працювати у групах, вони люблять обговорювати питання, колективна робота. Тому наш перший урок саме і зробив у тому форматі", - каже учитель історії Решетилівського ліцею Сергій Антонець.

58 дітей у закладі за програмою Нової української школи вже вчилися у початковій школі. Нині долучилися до пілотного проєкту за нею ж і у 5-му класі.

"Мені подобається, що у новій школі нема оцінок. Іще мені подобається, що тут нові книжки. І тут усе прикольно", - говорить учень 5-го класу Решетилівського ліцею Павло Караваєв.

На Полтавщині у трьох навчальних закладах 5-ті класи розпочали навчання за програмою НУШСуспільне Полтава

Сергій Антонець, учитель історії Решетилівського ліцею

"У нас урок є «Я досліджую світ». Нас виводили на вулицю, і ми працювали на вулиці. Виходили, гуляли, була екскурсія. Фотографувалися, відповідали на запитання, грали", - розповідає учениця 5-го класу Решетилівського ліцею Кароліна Мирошник.

Учителі, які працюватимуть із п’ятикласниками за новою програмою, мали відповідне навчання. Воно відбувалося на онлайн-платформах цьогоріч у квітні, каже заступниця директора ліцею Жанна Рак.

На Полтавщині у трьох навчальних закладах 5-ті класи розпочали навчання за програмою НУШСуспільне Полтава

"Це було шість модулів онлайн навчання. Завершальним етапом була літня школа, організована кураторами пілотного проєкту «Нової української школи», - каже заступниця директора Решетилівського ліцею Жанна Рак.

"Діти вчилися уже у молодших класах за цією новою програмою пілотною і працювати із ним буде дуже цікаво. Чому? Тому що нові методи інтерактивні, навіть сьогодні на перший урок ми сіли не так як зазвичай, за парти, ми сіли в круг. А далі будемо і у мікрогрупах, і в парах. Ми будемо на коридори виходити, будемо давати уроки на природі", - пояснює учителька математики Решетилівського ліцею Неоніла Сливка.

"Принципова відмінність між чинним державним стандартом 2011 року і стандартом 2020 року, який виходить на пілотування. Я б вказала на три основні моменти: це компетентністний підхід до освіти. Це перше. Друге – цілісне бачення дитини з 1 по 12 клас. І третє, мабуть, це реальна автономія закладу освіти і вчителя-предметника", - каже координаторка із базової освіти обласного інституту післядипломної освіти Олена Буйдіна.

На Полтавщині у трьох навчальних закладах 5-ті класи розпочали навчання за програмою НУШСуспільне Полтава

Для участі у пілотній програмі заклади на Полтавщині обирали під час конкурсу Міносвіти 2017 року, каже регіональна тренерка НУШ Марина Крилевець. Із Полтавщини на нього подали заявки більше десяти шкіл.

"У Полтавській області переможцями цього конкурс стали Решетилівська школа першого ступеня. Далі – 37-ма школа міста Полтави і 3-я спеціалізована школа міста Горішні Плавні. Були умови такі: мало бути більше, ніж 32 класи на паралелі, мали бути досвідчені класоводи цього класу. І, відповідно, оснащення освітнього середовища, згода батьків на участь у пілотуванні", - розповідає регіональна тренерка НУШ обласного інституту післядипломної освіти Марина Крилевець.

Програму Нової української школи в Україні Міністерство освіти ухвалило 2016. Наступного року пілотний проєкт вперше впровадили у чотирьох закладах Полтавщини, каже регіональна тренерка НУШу Марина Крилевець. А в Україні – у сотні закладів. 2018 за цією програмою працювали в усіх школах країни. Цьогоріч пілотний проєкт завершили. І нині він стартував у п‘ятих класах.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди