Відео зі слідчого експерименту вбивства тернополянки Тетяни Підвашецької в суді переглядали за зачиненими дверима

Відео зі слідчого експерименту вбивства тернополянки Тетяни Підвашецької в суді переглядали за зачиненими дверима

Відео зі слідчого експерименту вбивства тернополянки Тетяни Підвашецької в суді переглядали за зачиненими дверима

Перегляд відео зі слідчого експерименту вбивства тернополянки Тетяни Підвашецької на засіданні суду зробили закритим. Таке клопотання подав представник сім’ї вбитої Василь Притула.

Також прокурор Олексій Смередчук зачитав матеріали, які будуть долучені до справи. Зокрема, це – вилучені речі з квартири Тетяни Підвашецьої. Серед них - кухонний ніж зі слідами крові, яким, ймовірно, вбили тернополянку. Наступне судове засідання щодо вбивства тернополянки Тетяни Підвашецької відбудеться 27 грудня об 11.30.

До суду прийшли захисники Андрія Горбатюка - Петро Грода та Тарас Боднарчук, представники сім’ї вбитої Тетяни Підвашецької - Василь Притула та Володимир Рубінський. Мати та бабуся вбитої на засідання не прийшли. Прокурор Олексій Смередчук зачитує матеріали, які долучають до справи. Серед них – протокол огляду квартири Тетяни Підвашецької, який слідчі проводили 16 квітня цього року:

"Зішкреби плям бурого кольору, які знаходилися по квартирі по вулиці Леся Курбаса, 9, квартира 99. Фрагмент сліду взуття виявлено при вході до квартири. Об’єкт №2 – електронний прилад "Assistent" при вході до кімнати, який був поміщений до слідпакету. Об’єкт №3 – жіноча тряпчаста сумка чорного кольору з особистими речами Підвашецької. Об’єкт №4 - купюри 5 та 10 гривень зі слідами речовини бурого кольору, які були поміщені до паперового конверту з відповідними пояснювальними записами та скріплені підписами понятих. Об’єкт №5 – кухонний ніж зі слідами речовини бурого кольору, виявлений під журнальним столиком, який був поміщений до паперового конверту. Об’єкт №6 – фрагмент телевізійного кабелю зі слідами бурого кольору. Об’єкт №7 – фрагмент взуття бурого кольору, який було поміщено до паперового конверту з відповідними пояснювальними написами. Об’єкт № 8 – аркуш паперу з рукописним текстом. Об’єкт № 9 – ганчірка зі слідами бурого кольору. Об’єкт №10 – фрагмент ізоляційної стрічки. Об’єкт №11 – ключі автомобіля. Об’єкт № 12 – куртка, речі та документи, грошові кошти, документи та посвідчення на ім’я Підвашецької, три зв’язки ключів, шкарпетка, циліндричний механізм з накладкою та слідами речовини бурого кольору, змив бурої речовини з поштового ящика 77 та ноутбук марки "Asus".

Адвокат обвинуваченого Тарас Боднарчук заявив, що огляд в квартирі Тетяни Підвашецької провели незаконно:

"Перше – за своїм змістом - це не огляд місця події, це – обшук. Відкриваються тумбочки, шафи, оглядається сумочка. По своїй суті, це є обшуком. Разом з тим, цей документ названий оглядом. Як в самому протоколі огляду, так і в будь-якому іншому документі, не зазначено, які були підстави, передбачені статтею 223 кримінально-процесуального кодексу України, для проникнення до володіння особи без ухвали слідчого судді. В даному випадку, я вважаю, таких підстав жодних не було. Їх є три. Це врятування життя людей, в даному випадку, такого не було, перше ж повідомлення поступило, щоб був виявлений труп, тобто, що там в квартирі нікого не потрібно рятувати. Врятування майна – від кого, яке майно? Що пожежа була, потоп? Нічого ж не було, майну нічого не загрожувало. Безпосереднє переслідування злочинця – всім було зрозуміло, що жодного злочинця там не було. Відповідно, ніякої підстави для проникнення в житло без ухвали слідчого судді не було. Відповідно, огляд місця події, а реально обшук, який там проводився, проведений незаконно, без ухвали слідчого судді".

Представник сім'ї вбитої Василь Притула відповів, що підстав вважати цей огляд незаконним немає:

"Якщо виходити з позиції Верховного Суду, який говорить, що треба розмежовувати огляд місця події, тобто огляд місця злочину, з проведенням слідчої дії, тобто обшуку, який передбачає певну процедуру проникнення в житло. Позиція Верховного Суду зводиться до того, якщо в нас огляд місця події, тобто місця вчинення злочину, тоді допускається варіант проникнення в житло без відповідної ухвали слідчого судді. Це не я придумав, це позиція Верховного Суду".

Також Олексій Смередчук зачитав протокол огляду тіла Тетяни Підвашецької:

"Вилучено під час огляду: одяг, а саме чорна футболка із бавовняної тканини з речовиною бурого кольору на ній, чорний бюстгальтер чорного кольору із бавовняної тканини з речовиною бурого кольору, зріщи нігтів з лівої та правої руки, взірці волосся з 5-ти ділянок голови, змиви з правої та лівої кистей, мазки тампона з ротової порожнини, піхви та прямої кишки. Під час огляду застосовували технічні засоби відеонагляду".

Адвокат обвинуваченого Андрія Горбатюка Тарас Боднарчук:

"В мене єдине зауваження до цього документу. Щойно прокурор оголосив, що застосовувався фотоапарат, разом з тим, фотографії, як додаток до протоколу, не долучені".

Також до справи долучили протокол огляду квартири обвинуваченого Андрія Горбатюка, а також його вилучені речі.

Прокурор Олексій Смередчук:

"Блокнот фіолетового кольору, три аркуші паперу А4 з рукописним текстом, мобільний телефон "Prestigio", дві ампули та шприц медичний, тонометр модифікований".

Перегляд відео слідчого експерименту з місця вбивства за клопотанням Василя Притули зробили закритим:

"Якщо ми переходимо до дослідження доказів, безпосередньо, в тому числі, і відео, чи, наприклад, буде озвучено конкретного доказу обставини. В нас є клопотання про проведення судового засідання в закритому режимі. Оскільки це може призвести до озвучення відомостей, які можуть перешкодити розгляду справи. Клопотання представника потерпілої пропоную задовільнити, перегляд відеозапису здійснювати в закритому режимі, тому пресу просимо видалитися".

Наступне судове засідання призначили на 27 грудня.

19 листопада суд прийняв рішення тримати під вартою Андрія Горбатюка до 17 січня 2020 року без права внесення застави. Тоді його адвокати Петро Грода та Тарас Боднарчук клопотали про цілодобовий домашній арешт.

За результатами стаціонарної психолого-психіатричної експертизи хлопця визнали осудним, повідомив речник Нацполіції області Сергій Крета. За його словами, Андрія Горбатюка можуть засудити від 10 до 15 років або ув’язнити довічно.

25-річному Андрію Горбатюку інкримінують четвертий пункт 2 частини 115-ої статті Кримінального кодексу – це умисне вбивство, вчинене з особливою жорстокістю.

(відео без звуку вбивство Горбатюк 16.04) 27- річну Тетяну Подвашецьку вбили в ніч з 15 на 16 квітня. На тілі загиблої судово-медичний експерт виявив понад п’ятдесят колото-ріжучих ран. Вона померла від втрати крові. Після вбивства хлопець втік. Затримали його 17 квітня, а наступного дня суд обрав йому запобіжний захід - тримання під вартою.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди