На Тернопільщині облаштовують краєзнавчий музей

На Тернопільщині облаштовують краєзнавчий музей

На Тернопільщині облаштовують краєзнавчий музей Суспільне Тернопіль

Краєзнавчий музей облаштовують у Залізцях Зборівського району. До створення музею долучаються підприємці, волонтери та працівники селищної ради. Про це розповів засновник музею Василь Ільчишин.

На Тернопільщині облаштовують краєзнавчий музейВасиль Ільчишин

У Головній залі Краєзнавчого музею встановили нові вікна і двері

У Головній залі Краєзнавчого музею встановили нові вікна і двері. Залили бетоном підлогу. Ільчишин розповів, що залишилось змонтувати стелю і вкласти плитку на підлозі:

"В цьому залі будуть представлені матеріали давньої історії Залозецького краю і самого міста Залізці. Тобто, перші люди – палеолітична доба, первіснообщинний лад, середньовіччя. Окремий буде відділ для етнографічних матеріалів, тобто, вишивка, килимарство, інструменти, ремесла".

На Тернопільщині облаштовують краєзнавчий музейСуспільне Тернопіль

Засновник музею Василь Ільчишин

На одній зі стін виставлять монети, кераміку, зброю та побутові речі.

"Це все збиралося під час археологічних досліджень в Залізцях. Крім того, тут ще є в школі маленький музейчик. В кожного вдома є якісь стародавні речі і люди готові поділитися, принести в музей", – каже Ільчишин.

На Тернопільщині облаштовують краєзнавчий музейСуспільне Тернопіль

Селищний голова Любомир Фесик

Селищний голова Любомир Фесик розповів, що облаштувати музей в приміщенні колишньої лікарні вирішили на сесії селищної ради:

"В пошуках де розмістити музей – ми вагалися, тому що в нас було декілька варіантів. І мабуть, найбільш правильний, який запропонував Василь Ільчишин – це приміщення поруч катівні, яка знаходиться тут поруч. А тут була актова зала поліклініки, яку ми перенесли в інше приміщення".

На Тернопільщині облаштовують краєзнавчий музейСуспільне Тернопіль

Катівня Народного комісаріату

Катівня Народного комісаріату внутрішніх справ – буде ще одним відділом музею. Її знайшли під стоматологічним кабінетом.

"Ця будівля десь приблизно 17-го століття, можливо і 16-го. Стара кам’яниця міста Заложці. До війни тут за останніми свідченнями була аптека нагорі. А ці приміщення використовувалися, як склад продукції. З приходом радянської влади ці підвали почали використовуати, як тюрму", – розповів Ільчишин.

На Тернопільщині облаштовують краєзнавчий музейСуспільне Тернопіль

Біля головної будівлі музею під час ремонту сходів знайшли єврейські надгробки

Біля головної будівлі музею під час ремонту сходів знайшли єврейські надгробки.

"Ще під час фашистської окупації не тільки в Залізцях, а й по цілій Європі, де пройшлись фашисти – вони запровадили геноцид євреїв. І їхні цвинтарі і надгробки використовували як будівельний матеріал. Цю традицію продовжила радянська влада і в нашому містечку. Вони демонтували надгробки з цвинтаря. З них зробили бордюри, сходи", – розповів засновник музею.

Зараз на цьому місці нові бетонні сходи. Їх встановили за кошти єврейської громади. 22 надгробки перевезли на територію старого єврейського цвинтаря. Їх розчистили, переклали і планують встановити там.

На Тернопільщині облаштовують краєзнавчий музейСуспільне Тернопіль

Надгробки перевезли на територію старого єврейського цвинтаря

Також в Краєзнавчий музей планують перевезти знайдене під час розкопок біля костелу Святого Антонія.

Нагадаємо, там знайшли близько 10-ти скелетів 17-го - початку 19-го століть. А минулого року – скелет, фрагменти одягу та взуття австро-угорського офіцера. Речі, які були біля останків на цьому цвинтарі – розмістять в музеї а скелети перепоховають. Відкрити музей планують 14-го жовтня.

Що відомо:

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди