У день народження Кузьми Скрябіна Зеленський нагородив його званням Героя України

У день народження Кузьми Скрябіна Зеленський нагородив його званням Героя України

У день народження Кузьми Скрябіна Зеленський нагородив його званням Героя України

Президент Володимир Зеленський посмертно нагородив лідера гурту "Скрябін" Андрія Кузьменка званням "Герой України" у його 52 день народження.

Про це повідомляється на Facebook-сторінці президента.

"Сьогодні (17 серпня - ред.) я підписав указ про присвоєння Андрію Кузьменку звання Героя України. Ми завжди пам’ятатимемо тебе і разом зробимо все, щоб перетворити Україну на місце щасливих людей", – написав Зеленський.

Відповідне рішення президент ухвалив у день народження музиканта. 17 серпня 2020 року Андрієві Кузьменку мало б виповнитися 52 роки.

За словами Зеленського, загибель музиканта у 2015 році стала справжнім шоком для всього суспільства. Також президент зазначив, що від початку війни Кузьменко регулярно їздив на схід країни та допомагав військовим.

Нагородження музиканта прокоментував в ефірі Суспільноъ студії друг Кузьменка, звукорежисер та музичний продюсер Володимир Бебешко.

"Я радий цьому. Я би присвоїв звання "Герой України" усім хлопцям, які на передовій, які захищають нашу батьківщину, і, звичайно, Андрію Кузьменку, який не був на передовій, але робив свою справу в тилу і боровся за незалежність і за те, щоб Україна була вільна. Я це вітаю", – зазначив продюсер.

Як зауважив Бебешко, музикант зазвичай відзначав свої дні народження бурхливо й весело.

Що відомо

  • Андрій Кузьменко, більш відомий під псевдонімом Кузьма Скрябін, був засновником та лідером гурту "Скрябін" із 1989 по 2015 роки.
  • Музикант мав активну політичну позицію та фінансово допомагав бійцям АТО. Також він відвідував лікарні, де лікувалися українські бійці.
  • Уранці 2 лютого Андрій Кузьменко загинув унаслідок автокатастрофи, яка сталася біля села Лозуватка Криворізького району Дніпропетровської області.

Читайте також

Антологія українського альбому. Скрябін

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше