Україна розпочала перші переговори з Канадою щодо безпекових гарантій

Україна розпочала перші переговори з Канадою щодо безпекових гарантій

Україна розпочала перші переговори з Канадою щодо безпекових гарантій
Прапор Канади піднято посеред Торонто. Фото: Getty Images

Україна розпочала переговори з Канадою щодо укладення двосторонньої угоди про надання безпекових гарантій, які передбачені Спільною декларацією.

Про це повідомив очільник Офісу Президента України Андрія Єрмак.

Канада стала третьою після Сполучених Штатів Америки та Сполученого Королівства країною Групи семи (G7), із якою Україна почала відповідні переговори. Перший раунд переговорів провів заступник Єрмака — Ігор Жовква.

"Двосторонні гарантії безпеки, які Україна має отримати вже зараз, зроблять нашу країну більш захищеною ще до набуття повноправного членства в НАТО", — написав Єрмак.

Гарантії безпеки для України мають бути дієвими й слугувати перехідним етапом на шляху нашої держави до членства в Альянсі – єдиної найнадійнішої на сьогодні гарантії безпеки.

Що відомо про декларацію G7 про підтримку України

12 липня прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда заявив, що лідери країн-членів "Великої сімки" (G7) погодили спільну Декларацію про підтримку України. Усі країни-члени G7 погодились, що односторонність і спроби змінити статус-кво силою є неприйнятними. Текст спільної Декларації країн G7 опубліковано на сайті президента України. Кожна з країн-членів G7 працюватиме з Україною над конкретними двосторонніми довгостроковими зобов'язаннями й домовленостями у сфері безпеки.

В той же день Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія та Швеція у спільній заяві оголосили, що долучаться до країн "Великої сімки" (G7) в питанні гарантій безпеки для України.

11 липня канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що країни G7 під час саміту НАТО у Вільнюсі ухвалять спільну декларацію щодо гарантій у сфері безпеки України після настання миру.

12 липня речник президента РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що намір країн G7 надати гарантії безпеки Україні є "помилковим та небезпечним", тому що таким чином країни "сімки" зазіхають на безпеку Росії.

У березні президент Володимир Зеленський заявив, що попри те, що на час війни Україна не може стати членом НАТО, вона хотіла б отримати стратегічні гарантії безпеки.

На початок