Борги за тепло: у яких випадках виконавча служба приходить до рівнян

Борги за тепло: у яких випадках виконавча служба приходить до рівнян

Повістка виконавчої служби
Фото: Суспільне Рівне

Державна виконавча служба у Рівному спільно з представниками Рівнетеплоенерго проводять об'їзд квартир, власники яких заборгували десятки тисяч гривень за теплопостачання. Речник підприємства Олексій Кривошеєв розповів Суспільному, що наразі споживачі боргують майже 300 млн грн.

Родина рівнянки Олени Яремчук заборгувала за теплопостачання понад 68 тисяч гривень. Вона пояснила державним виконавцям:

"Перше — чоловік раком хворів. Не мали як, бо далі хворіє. Друге — воїн ЗСУ поранений лежить у хаті після двох операцій, за які майже все оплачували. Третє — 19 числа поховала дитину, 19-річного хлопця. Іншого доходу як пенсія дві тисячі, у мене немає. І у чоловіка три тисячі. Все".

У Рівному виконавча служба стягує борги за тепло
Фото: Суспільне Рівне

Рівнянка повідомила, що готова добровільно віддавати на погашення боргу половину своєї пенсії, але наразі на її пенсійний рахунок наклали арешт. Щоб його розблокувати, має з’явитися у міськвідділ Державної виконавчої служби.

З шести квартир, у які за день завітали державні виконавці, лише вона впустила їх у дім.

Представниця міськвідділу Державної виконавчої служби Олена Анненкова розповіла, що є проблема у тому, що люди не відчиняють двері:

"Залишаються повістки-виклики в дверях, залишаються вимоги з врахуванням суми боргу та рахунку, на який необхідно сплатити. Будемо залучати органи поліції. Для примусового входження і знаходження такого майна, на яке можна зробити стягнення".

У Рівному виконавча служба стягує борги за тепло: що кажуть рівняни і посадовці
Фото: Суспільне Рівне

Держвиконавці виїздять до боржників, щодо яких є судові рішення про примусове стягнення. Суд ухвалив їх за позовами Рівнетеплоенерго. Речник компанії Олексій Кривошеєв розповів:

"Ми змушені подавати в суд, тому що, якщо, наприклад, на аналогічний період борг клієнтів перед компанією складав близько 106 мільйонів гривень, то цього року борг трохи менш як 300 мільйонів гривень. А компанії потрібно і заплатити за газ, і заплатити податки, і заплатити заробітну плату працівникам. Всі ж хочуть, щоби зимою було тепло, всі ж хочуть, щоб не відключали через пориви і так далі, але труби треба за щось купувати".

У Рівному виконавча служба стягує борги за тепло: що кажуть рівняни і посадовці
Фото: Суспільне Рівне

Аби майно за несплачені рахунки не арештували, Олексій Кривошеєв радить прийти у сервісний центр Рівнетеплоенерго й укласти договір реструктуризації боргу.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок