Керівник ПВК "Вагнер" Пригожин і його соратник Уткін були на борту літака, який розбився в Росії

Керівник ПВК "Вагнер" Пригожин і його соратник Уткін були на борту літака, який розбився в Росії

Оновлено
Власник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин
Власник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин. Фото: AP

Власник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин та співзасновник групи Дмитро Уткін перебували на борту літака, який розбився 23 серпня на території Росії.

Про це повідомляє Федеральне агентство повітряного транспорту "Росавіація", опублікувавши список пасажирів.

На борту бізнес-джета Embraer — 135 (EBM-135BJ), який прямував із Москви до Санкт-Петербурга, перебували 10 людей, серед яких 7 пасажирів та 3 члени екіпажу. Сам літак впав біля села Куженкіно Бологівського району Тверської області РФ. "Росавіація" розпочала розслідування причин аварії.

Пізніше Росавіація опублікувала список пасажирів, які перебували на борту літака Embraer-135.

В минулому ресторатор, а згодом й "кухар Путіна" Євген Пригожин став власником приватної військової компанії "Вагнер", найманці якого воюють проти України.

До того, як зʼявитися у медіа як військовий, з 1979 року він 9 років провів за ратами за статтями: груповий розбій, шахрайство і втягнення неповнолітніх у заняття проституцією. Після колонії він почав розвивати бізнес у продовольчій сфері та стає ресторатором у Санкт-Петербурзі. З кінця 2000-х свої зусилля Пригожин зосередив на Москві. Наприкінці 2012 року Міноборони РФ уклало угоду із компанією Пригожина "Конкорд" на 50 мільярдів рублів. Саме тоді він став головним постачальником харчів для російської армії і отримав прізвисько — "кухар Путіна".

У 2013 році в Росії утворився "Словʼянський корпус", де з усієї країни набирали найманців для служби. Власником її став той же Пригожин, а командиром — Дмитро Уткін із позивним "Вагнер", який отримав на честь композитора Ріхарда Вагнера, якого любив Гітлер.

В межах укладених домовленостей з Башаром аль-АсадаБашар Хафез аль-Асад — сирійський державний діяч, політик. 19-й Президент Сирії з 17 липня 2000 року, верховний головнокомандувач збройних сил Сирії та секретар сирійського регіонального відділення партії Баас з 24 червня 2000 року. Є президентом Сирії до нині. перші найманці відправилися в Сирію у вересні 2013 року. Саме там в Уткіна зʼявився позивний, який перетворився у назву ПВК.

Згодом корпус найманців "Словʼянський корпус" перейменували у ПВК "Вагнер", де командиром та правою рукою власника, того ж Євгена Пригожина, й став Уткін.

Вагнерівці за збройної та фінансової підтримки Кремля виконували завдання в Судані, Лівії, ЦАР, опинилися на війні в Сирії та на Донбасі. А з березня 2022 року це ПВК вважається чи не найбільш боєздатною силою Росії, яка воює на території України.

На початок