Суд присудив священнику УПЦ з Дніпра 3400 грн штрафу за розпалювання ворожнечі

Суд присудив священнику УПЦ з Дніпра 3400 грн штрафу за розпалювання ворожнечі

Суд присудив священнику УПЦ з Дніпра 3400 грн штрафу за розпалювання ворожнечі
Ілюстративне фото: pexels

Суд Дніпра визнав винним настоятеля Свято-Покровської церкви парафії Дніпропетровської єпархії УПЦ у розпалюванні ворожнечі. Про це йдеться у відповідному вироку Амур-Нижньодніпровського районного суду.

За повідомленням, священник – уродженець Новосибірська та громадянин України з 2019 року був адміністратором каналу в одній із соціальних мереж та публікував дописи, які могли розпалювати релігійну ворожнечу.

"Вжиті словосполучення в лапках: "Православной церкви Украины" (ПЦУ), в переносному значенні, що показує те, що ці назви наводяться з відтінком іронічного ставлення, що може викликати у прихожан церкви почуття образи", – йдеться у тексті вироку суду.

За рішенням суду священника визнали винним за частиною 1 статті 161Умисні дії, спрямовані на розпалювання національної, регіональної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності, або образа почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями, а також пряме чи непряме обмеження прав або встановлення прямих чи непрямих привілеїв громадян за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, інвалідності, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками. Кримінального кодексу України. Йому призначили штраф у розмірі 3400 гривень, а також понад 9 тисяч гривень стягнення на користь держави за залучення експертів.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок