Велика Британія гарантує Україні закупівлю ядерного палива на 245 млн доларів — Reuters

Велика Британія гарантує Україні закупівлю ядерного палива на 245 млн доларів — Reuters

Міністр енергетики Великої Британії Грант Шеппс, фото: АР
Міністр енергетики Великої Британії Грант Шаппс, фото: АР

Велика Британія надасть Україні гарантії на закупівлю ядерного палива на суму 245 мільйонів доларів, зокрема і в британських компаній.

Про це пише Reuters з посиланням на заяву британського міністра енергетики Гранта Шаппса.

Зазначається, що енергетична система України була серйозно пошкоджена масованими російськими авіаударами минулої зими. Це зробило Київ більш залежним від атомних електростанцій, які забезпечували приблизно половину електроенергії до війни.

"Ця гарантія, яку ми надамо, полягає в тому, щоб допомогти Україні налагодити те, що... її ядерне паливо в майбутньому не надходитиме через Росію. Ці гроші гарантуватимуть, що ядерне паливо надходитиме з набагато надійніших джерел", — зазначив британський міністр.

За словами Шаппса, одним із таких джерел буде частково британське підприємство з виробництва збагаченого урану Urenco.

Нині Україна контролює три із чотирьох чинних АЕС. Четверта АЕС на Запоріжжі була захоплена Росією торік у березні після російського вторгнення.

Що відомо про забезпечення ядерним паливом українських АЕС?

Сім енергоблоків українських АЕС повністю переведені на паливо американського виробництва. Про це повідомила пресслужба Енергоатому. З 2024 року таким паливом мають забезпечувати всі 15 енергоблоків вітчизняних АЕС. Завдяки цьому атомна енергетика України набуде остаточної незалежності від Росії.

На початок