Усе, що можна переробити – це не сміття: хмельницька екоактивістка Анна Полійчук

Усе, що можна переробити – це не сміття: хмельницька екоактивістка Анна Полійчук

Усе, що можна переробити – це не сміття: хмельницька екоактивістка Анна Полійчук
Фото: Суспільне

Хмельницька екоактивіста Анна Полійчук ось уже кілька років разом із сім’єю відповідально сортує сміття та шукає екологічні замінники звичним у побуті та не завжди корисним для довкілля речам.

Ініціатором сортування сміття в їхній родині був чоловік, розповідає Анна.

«Ми хочемо залишити нашу планету зеленою для наших дітей. Тому починаємо із своєї сім’ї та подаємо приклад іншим батькам - родичам, знайомим, друзям, і вони потихеньку долучаються до цього екоруху», - каже Анна Полійчук.

Інформацією про те, з чого розпочинати свій шлях до екологічного способу життя, Анна залюбки ділиться з усіма охочими, беручи участь у різних заходах.

«Ось у цій корзині ціла купа корисних у побуті екоштук, - показує Анна принесену із собою валізку. – Тут є торбинки, з якими я ходжу за овочами та фруктами. Замість пластикових, які ніколи не розкладуться, удома використовуємо бамбукові ватні палички. А ще використовуємо пакети для сміття чи чогось іншого з кукурудзяного крохмалю».

Замість одноразових стаканчиків каву можна пити із своєї чашки, каже Анна Полійчук. Природними замінниками синтетичних губок в родині екоактивістки стали губки з люфи.

«Зубна паста не обов’язково повинна бути в тюбику – німецькі стоматологи розробили пасту в пігулках. Звичайні пластикові трубочки теж не переробляються, а тому їх и замінили багаторазовими металевими та природними – з жита та очерета», - продовжує Анна.

За словами Анни, головне, коли купуєте щось у пластиковій тарі і хочете, аби вона потім потрапила на переробку, потрібно дивитися на спеціальне маркування. Адже є ті види пластику, які не переробляються, а, потрапляючи в навколишнє середовище, не розкладаються.

Як і в будь-якій справі, в сортуванні сміття головне – це розпочати, радить Анна.

«Ми з чоловіком розробили такі гайди для домашнього користування - для новачків, тих, хто вдома починає сортувати і не знає, що і куди здавати. Так само є гайди для закладів: кав’ярень, офісів, просто якихось організацій, які теж хочуть відповідально ставитися до довкілля», - каже Анна Полійчук.

Читайте також

На початок