На Хмельниччині планують вирощувати корисні для здоров'я види пшениці

На Хмельниччині планують вирощувати корисні для здоров'я види пшениці

На Хмельниччині планують вирощувати корисні для здоров'я види пшениці Фото: Суспільне Поділля

Чорно й синьозерну пшеницю, а також голозерний ячмінь планують вирощувати на полях агрофірми в Красилівському районі. Головний агроном Василь Косюк розповів Суспільному, що нові сорти кольорових зернових покращать харчування споживачів, бо мають корисні якості, втрачені в традиційних для нас червонозерних пшеницях.

Власник компанії розповідає, що на полях сільськогосподарського підприємства в Красилівському районі вирощують традиційні сорти червонозерної високоурожайної пшениці. Кольорові сорти планують сіяти для продажу і для випічки.

«Ми не хочемо бути одноманітними, ми хочемо бути унікальними і створювати той продукт, якого ще немає, який має додаткову цінність, особливо харчову цінність. Вирощуємо спеціальні сорти такі як спельти, пшениці чорнозерні, голубозерні, голозерний ячмінь, також пігментовані», - каже директор компанії Олег Білявець

Головний агроном агрофірми Василь Косюк каже, у світі почали більше уваги приділяти корисній для здоров'я їжі, і агрономія розвивається в цьому напрямку.

«Весь світ переходить на здорове харчування. Вирощування таких продуктів, які містять в собі велику кількість антиоксидантів, досить корисні для нашого здоров'я. Це наша тема, наш підхід», - розповідає Василь Косюк.

Насіння для дослідної ділянки у два гектари готовий надати Одеський селекційний інститут. Фото: СуспільнеФото: Суспільне Поділля

Насіння для дослідної ділянки у два гектари готовий надати Одеський селекційний інститут. Фото: Суспільне

Насіння для дослідної ділянки у два гектари готовий надати Одеський селекційний інститут. Його старший науковий співробітник Сергій Поліщук розповідає: разом із колегою працював над адаптацією іноземних сортів кольорових зернових понад 10 років, свої дослідження викладали в статтях наукових видань. Де селекціонери називають кольорові зернові «продуктом з поліпшеною харчовою цінністю».

«Зробили відповідні схрещення, в нас уже є свої сорти, які можна випробовувати в Україні», - додає Сергій.

Директор каже, що виведені в інституті сорти випробовуватимуть на полях агрофірми Красилівського району. Тут мають наміри створити й наукову селекційну лабораторію.

«Лабораторію і кафедру для роботи науковців над революційними сортами, гібридами спеціальних, функціональних продуктів «хелсі-фуд». Це функціональний продукт, який людина кожна має споживати щодня, котра хоче бути по-справжньому здорова. Котра дбає про те, що положити в шлунок. Бо шлунок головний орган, який відповідає за здоров'я», - розповідає Олег Білявець.

Начальник управління Департаменту розвитку промисловості та АПК ОДА Вадим Конончук про великі перспективи кольорових зернових на Хмельниччині поки не говорить.

«Подивимось, що з цього вийде. Це в цілому дослідні ділянки, які можуть показати, чи буде потенціал», - говорить Вадим Конончук.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди