У Херсоні розпочався другий етап з перейменування об'єктів топоніміки

У Херсоні розпочався другий етап з перейменування об'єктів топоніміки

Вулиця Херсона
Херсон, люди йдуть по вулиці, травень 2023 р. Фото: Суспільне Херсон

У Херсоні проводять опитування серед місцевих жителів щодо перейменування назв об'єктів топоніміки в рамках дерусифікації та деколонізації. Про це у Telegram повідомила Херсонська МВА.

Результати опитування, після його завершення, винесуть та громадське обговорення, йдеться в повідомленні.

В анкеті херсонців просять визначитись з назвами 18 вулиць, які підлягають перейменуванню : Пестеля, Пугачова, Степана Разіна, Льва Толстого, Молодогвардійська, Некрасова, Кольцова, Комарова, Марії Фортус та 28-ї Армії.

Також в цьому списку три проспекти — Ушакова, Кутузова та Адмірала Сенявіна та п'ять провулків — Пугачова, Степана Разіна, Сибірський, Марії Фортус та Смоленський.

В анкеті запитують, чи погоджуються жителі Херсона розділити вулицю Суворова по назві на дві частини: східну та західну та чи підтримують єдину назву для скверу та вулиці Потьомкіна.

А ще від херсонців чекають пропозицій для перейменування Набережної генерала О. Федорова.

Опитування проходить з 24 по 28 серпня 2023 року. Для того, щоб взяти участь у ньому, необхідно перейти за Google-посиланням, йдеться у повідомленні.

У травні 2023 року у рамках деколонізації та дерусифікації публічного простору на території громади жителям Херсонської громади відбувся перший тур громадських обговорень щодо перейменування об’єктів топоніміки.

У липні 2023 року у Херсоні завершились громадські обговорення щодо перейменування об’єктів топоніміки. Участь в обговоренні взяли 2397 жителів громади різних вікових категорій.

Раніше у Херсоні відбулись громадські обговорення щодо надання назви меморіальному комплексу у Бузковому сквері. Найбільшу кількість голосів отримав варіант "меморіальний комплекс "Бузковий гай" пам’яті захисників Херсона".

Читайте нас у Telegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок