У Тернополі попрощалися з військовим, пластуном Богданом Сенюком

У Тернополі попрощалися з військовим, пластуном Богданом Сенюком

У Тернополі попрощалися з військовим, пластуном Богданом Сенюком
Похорон Богдана Сенюка. Фото: Суспільне Тернопіль

У Тернополі попрощались із 22-річним військовим Богданом Сенюком. У 2022 році хлопець пішов воювати добровольцем. Тоді стояв на захисті Києва. Загинув на херсонському напрямку. Про це розповів Суспільному друг загиблого Віктор Головацький.

За його словами, у 2012 році Богдан Сенюк втупив у пласт до 13 куреня імені Олекси Довбуша. Навчався у львівському університеті на історичному факультеті.

Чин похорону провели у храмі Матері Божої Неустанної Помочі.

"Я дуже чітко пам’ятаю перші дні, як всі їхали з Києва, а він писав "Як потрапити до Києва? Чи його не закрили?". Хоч на початку війни він був у Тернополі, але вже 26 числа стояв зі зброєю на Оболоні в Києві. Він постійно був на зв’язку, це дуже підтримувало нас, можливо більше, ніж його. Останній раз він відписував 23 липня. Я назавжди запам’ятаю його слова, про те, що людина або гречкосій, або козак. Козак знайде сотню причин чому варто, а гречкосій чому не слід. Це були одні з останніх його слів", — каже друг Віктор Головацький.

Віктор Головацький
Віктор Головацький. Фото: Суспільне Тернопіль

Спогадами про Богдана Сенюка поділився його друг та зв’язковий 13 куреня імені Олекси Довбуша Юрій Микитів. Хлопець розповідає, познайомився з ним у 2012 році. Чоловік каже, тоді Богдан приєднався до Пласту.

"Богдан був хороший хлопець. Разом долали всі труднощі. Я був старший за нього. На курені разом жили в одному наметі. Було нас двоє старших і двоє молодших, якраз Богдан був одним із тих молодших. В нас був поганий намет і кожної ночі нас затоплювало, ми воду вичерпували з намету. От такі пам’ятаю речі".

друг Богдана
Юрій Микитів. Фото: Суспільне Тернопіль

Єлизавета Базер прийшла попрощатись із загиблим другом. З початку повномасштабного вторгнення дівчина також захищає Україну.

"Відколи він пішов на фронт, я утвердилась в тому, що він гідна людина. Він справді хороший друг, громадянин. Мало таких молодих людей, як ми пішли на фронт".

подруга
Єлизавета Базер. Фото: Суспільне Тернопіль

похорон
Прощання з військовим. Фото: Суспільне Тернопіль

Народився в Івано-Франківську, а згодом сім'я переїхала до Тернополя. Здобував вищу освіту у Львівському університеті ім. І.Франка за спеціальністю історії та археології. Спеціалізувався на періоді середніх віків. Диплом бакалавра захищав в м. Сєвєродонецьк, коли вже був у війську. Належав до ГО "Традиція та порядок".

Похорон
Похорон. Фото: Суспільне Тернопіль

У складі тактичної групи "Реванш" був кулеметником, брав участь у боях за Київщину. Згодом воював в Бахмуті, Сєвєродонецьку, на Херсонщині. В боях отримав легку контузію.

похорон
У Тернополі прощаються з Богданом Сенюком. Фото: Суспільне Тернопіль

В жовтні 2022 року перейшов до іншого спеціального підрозділу.

похорон
Попрощатись з військовим прийшли рідні, побратими, друзі. Фото: Суспільне Тернопіль

13 березня 2023 року був нагороджений відзнакою за бойові заслуги від головного управління розвідки Міністерства оборони України.

прощання з воїном
Похорон Богдана Сенюка. Фото: Суспільне Тернопіль

похорон
Храм Матері Божої Неустанної Помочі. Фото: Суспільне Тернопіль

похорон
Прощання з воїном. Фото: Суспільне Тернопіль

Авторка: Наталія Бончук

На початок