У Хмельницькому зрізали 160-річний ясен: в чому причина

У Хмельницькому зрізали 160-річний ясен: в чому причина

У Хмельницькому зрізали 160-річний ясен: в чому причина
У центрі Хмельницького комунальники зрізали 160-річний ясень, 21 серпня 2023. Фото: Суспільне Хмельницький

У центрі Хмельницького комунальники зрізали 160-річний ясен. Це дерево донедавна мало статус ботанічної пам'ятки місцевого значення. Втім, ясен прийшлося зрізати через невиліковну хворобу,— розповіла Суспільному директорка КП по зеленому будівництву і благоустрою Олена Мельникова.

За її словами, в дерева була прогресуюча хвороба кореневої системи, яку не можливо було вже вилікувати.

"Восени минулого року спостерігали за тим, що ясен поступово став обсихати й нахил кута дерева змінювався. Ми запросили дуже багато фахівців і більшість думок збіглося до того, щоб визнати цей ясен аварійним",— розповіла Олена Мельникова.

У червні цього року, на сесії Хмельницької обласної ради з ясена був знятий статус ботанічної пам’ятки природи місцевого значення, а дерево визнали аварійним. Останні два тижні, за словами Олени Мельникової, нахил кута став вкрай небезпечним.

У Хмельницькому зрізали 160-річний ясень: в чому причина
Працівники по зеленому будівництву і благоустрою міста зрізали ясень та вантажать його до машини, 21 серпня 2023. Фото: Суспільне Хмельницький

"Недалеко від місця, де росло дерево, розташована опора нашого комунального підприємства "Міськсвітло". Цей ясен вже останні тижні два був нахилений і тримався лише на цій опорі. Там дуже багато внутрішніх і зовнішніх кабелів освітлення. Тож, якби це дерево впало, воно б могло пошкодити всі ці кабелі та мережі. Також там недалеко розташована стоянка автомобілів. То ж дерево могло пошкодити й чиїсь автівки",— пояснила Олена Мельникова.

Ясен був заввишки до 30 метрів, діаметром до 130 сантиметрів та вагою до 10 тонн. Для його зрізання працівники комунального підприємства залучити п'ять одиниць техніки та 10 працівників. Загалом, за словами директорки підприємства, у місті 10 відсотків дерев визнані аварійними та підлягають зрізанню.

Що відомо

  • Варіанти порятунку хмельницького 160-річного ясена запропонував столичний арборист Володимир Ветроградський. Він каже, що це може більш як на півстоліття продовжити життя дереву — об’єкту природно-заповідного фонду, яке визнано аварійним і може бути зрізаними. Процес підготовки необхідних для цього матеріалів запущено.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок