Очільник МЗС: Заява Ірану про невиплату МАУ компенсації за збитий літак не є офіційною

Очільник МЗС: Заява Ірану про невиплату МАУ компенсації за збитий літак не є офіційною

Ексклюзивно
Очільник МЗС: Заява Ірану про невиплату МАУ компенсації за збитий літак не є офіційною
. undefined

Очільник МЗС Дмитро Кулеба повідомив, що заява голови Центральної страхової організації Ірану про те, що Іран не буде компенсувати авіакомпанії МАУ вартість збитого літака, бо він був застрахований європейськими фірмами, не є офіційною позицією.

"Ця заява не є заявою іранського уряду, це не є офіційна позиція Іранської держави. І ми цю позицію в ході переговорів не обговорюємо і не розглядаємо", – сказав Кулеба в ефірі Українського радіо.

За його словами, у справі щодо збиття літака МАУ Україна досягла певних успіхів.

"Нам вдалося домогтися головного – посадити Іран за стіл переговорів. Друге, чого вдалося досягти, – це отримати офіційне підтвердження Ірану про те, що він погоджується виплатити всі компенсації, передбачені міжнародними угодами, учасником яких він є", – зазначив очільник МЗС.

Кулеба пояснив, що спочатку "мають бути встановлені всі обставини справи". А на основі встановлених фактів можна буде перейти до розрахунку компенсацій і виплати. Він додав, що в цьому процесі Україна виступає на лідерських позиціях і представляє інтереси групи країн, громадяни яких загинули під час авіакатастрофи. Очільник МЗС сподівається, що Іран дотримуватиметься конструктивної позиції та "це дозволить врегулювати це питання".

Раніше міністри закордонних справ України, Канади, Афганістану, Великої Британії і Швеції підписали Меморандум про взаєморозуміння у співробітництві на переговорах з Іраном щодо виплати компенсацій родичам загиблих в січневій авіакатастрофі літака "Міжнародних авіаліній України".

Що відомо

На початок