Україна має сама інформувати ЮНЕСКО про ті порушення Росією у Криму, які може зафіксувати - Мінкульт

Україна має сама інформувати ЮНЕСКО про ті порушення Росією у Криму, які може зафіксувати - Мінкульт

Ексклюзивно
Україна має сама інформувати ЮНЕСКО про ті порушення Росією у Криму, які може зафіксувати - Мінкульт

На території Херсонеського городища у Криму окупанти проводять масштабні перетворення, які не передбачаються жодними міжнародними нормативними актами. Україна має інформувати ЮНЕСКО щодо відповідних злочинів Росії щодо культурних пам'яток на півострові.

Про це повідомила в етері програми "Кримське питання" заступниця міністра культури та інформаційної політики Катерина Чуєва.

"Загалом такого роду роботи на окупованих територіях не передбачаються жодними міжнародними нормативними актами, і ми розуміємо, що йде фактично свавільне втручання у природу, в ландшафт, у самі об'єкти, які зараз все ще є у Списку Всесвітньої спадщини", - зазначила вона.

Заступниця глави Мінкульту сподівається, що пошкодження не призведуть до того, що Херсонес опиниться у даному Списку під загрозою або взагалі його буде виключено з нього.

З 2014 року Україна підтримує комунікацію з ЮНЕСКО щодо порушень Росією стосовно культурних пам'яток в окупованому Криму. Водночас українська держава та міжнародні організації можуть фіксувати відповідні порушення лише дистанційно.

Основна комунікація з цією міжнародною організацією стосувалася можливості організувати місії до півострова, щоб перевірити стан тих об'єктів культурної спадщини, які були в попередньому Списку, наприклад, у Бахчисараї.

"Але на жаль, це залишається недосяжним на сьогодні. Тому Україна має самостійно зі свого боку інформувати ЮНЕСКО про ті порушення, які ми спостерігаємо, можемо зафіксувати - ось так, дистанційно. Ну і відповідно, вести перемовини щодо подальших санкцій стосовно Росії та будь-яких можливих впливів на те, щоб припинити таке втручання в об'єкти на території України", - зауважила вона.

За словами Чуєвої, дані про відповідні порушення збирає прокуратура Автономної Республіки Крим, яким допомагають фіксувати їх експерти мережі “Кримської платформи”, а також громадські, наукові організації.

"Збирається інформація щодо пошкоджених об'єктів на окупованій території, яка доступна українським органам влади і громадським активістам. Якщо їх залучають до таких процесів, намагаються допомогти, збираючи інформацію. Тому, на жаль, дистанційно формат роботи, який можна застосувати до певних територій, для цивільних органів влади залишається єдиним можливим, і так само певний моніторинг, теж дистанційний, здійснює ЮНЕСКО", - розповіла вона.

Що відомо про об'єкти культурної спадщини України в Криму

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок