Чому розробляють проєкт реконструкції Центральної площі за 1,8 млн грн: пояснення міськради

Чому розробляють проєкт реконструкції Центральної площі за 1,8 млн грн: пояснення міськради

Чому розробляють проєкт реконструкції Центральної площі за 1,8 млн грн: пояснення міськради
Джерело: Чернівецька міська рада

У Чернівцях розробляють проєктну документацію для реконструкції Центральної площі – на це витратять 1,8 мільйона гривень. Проєкт потрібен, щоб знати, які роботи потрібно виконати, та скільки це вартуватиме. Над проєктом наразі працюють вісім команд – вони аналізують, зокрема комунікації та мережі, рух транспорту, а також враховують наявність архітектурних споруд на площі.

Про це у коментарі Суспільному повідомив заступник міського голови Василь Зазуляк.

За його словами, реконструкцію площі проєктують зараз, бо це довготривалий процес. Самі роботи планують розпочинати після завершення війни.

"Ми не будемо зупиняти проєктування великих об'єктів, бо цей процес займає від одного до двох років. Нам не можна втрачати цей час. Ми розуміємо що після перемоги все одно буде підвищена увага до України, ми зможемо використати грантові гроші", – каже Зазуляк.

9 серпня міський Департамент інфраструктури оприлюднив тендер на розробку проєктно-кошторисної документації на реконструкцію Центральної площі – це вартує понад 1,8 мільйона гривень. Проєкт розроблятиме чернівецький підприємець та архітектор Олег Пікущенко.

Водночас Зазуляк каже, що над проєктом працюють вісім команд. Вони аналізують потік транспорту, розташування міських комунікацій, архітектурні та культурні пам'ятки на площі.

"Робиться фільмування. До кінця ніхто з комунальних служб не розуміє, де та які є комунікації, бо багато австрійських мереж. Також на площі є локації, до яких є питання: місце пам'яті, сквер Шевченка, також – має бути пішохідна дорога чи ні", – розповідає Зазуляк.

З часом вартість реконструкції таких великих об'єктів як Центральна площа може здорожчати – тоді потрібно буде оновити проєктну документацію. Зазуляк каже, для бюджету це невеликі гроші.

"Наше завдання зараз – максимально точно прорахувати [вартість робіт] і зрозуміти свої можливості. Якщо ми зробимо основну частину робіт, кошторис скоригуємо за тиждень-два. Якщо ми зрозуміємо, що отримали грант чи маємо закладене фінансування, тоді швидко актуалізуємо ціни й оголосимо тендер".

За умовами тендеру, завершити проєктування реконструкції Центральної площі планують до 15 грудня цього року.

Що відомо про реконструкцію Центральної площі

  • У березні в Чернівцях презентували роботу, яка виграла у конкурсі реконструкції Центральної площі. Це не остаточний варіант — за ним створять проєкт з правками, тоді ремонтуватимуть площу.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок