Перейти до основного змісту
76% українських біженців мають намір повернутися додому – дослідження ООН

76% українських біженців мають намір повернутися додому – дослідження ООН

Українські біженці на прикордонному переході в Паланці, Молдова, 2022 р., фото: AP
. Українські біженці на прикордонному переході в Паланці, Молдова, 17 березня 2022 р., фото: AP

76% українських біженців, які проживають за кордоном, мають намір повернутися додому, а 15% заявили, що мають тверде бажання переїхати назад в Україну.

Про це розповіла на основі дослідження заступниця представника Агентства ООН у справах біженців в Україні Карен Вайтінг у випуску подкасту «(Не)Безпечна країна».

Вона відзначила, що високий відсоток бажання повернутися додому мають і внутрішні переселенці.

"Що стосується різних намірів біженців і внутрішньо переміщених осіб, я думаю, що вони досить схожі. 76% біженців і 82% внутрішньо переміщених українців мають намір повернутися додому. І близько 15% як біженців, так і внутрішньо переміщені українці кажуть, що хочуть повернутися додому протягом наступних трьох місяців. Цей відсоток залишається відносно стабільним протягом 2022 і 2023 років», — відзначила Вайтінг

За її даними, спостерігається стійке бажання українців повернутися додому. Щодо переселенців, то той, хто хоче інтегруватися дедалі частіше знаходить можливості для цього.

"Ми бачимо, що місцева влада у низці західних і центральних областей докладає зусиль для внутрішньопереміщених осіб до послуг управлінь соціального захисту, а також до шкіл та до ринку праці", — розповіла представниця ООН.

Карен Вайтінг відзначає, що місцеві громади не лише вітають переміщених людей , а дедалі частіше розглядають це як можливість розвивати громадські центри, інтеграційні хаби для покращення засобів для існування та можливостей для працевлаштування.

Що відомо про повернення біженців в Україну

Понад 8,25 мільйона українців стали біженцями від початку повномасштабного вторгнення Росії. Про це свідчать дані Агентства ООН у справах біженців станом на 23 травня. В ООН зазначили, що понад 5,14 мільйона з українських біженців подали заяви на отримання статусу тимчасового резидента в сусідніх західноєвропейських країнах.

У червні 2023-го спостерігалась тенденція постійного зниження кількості біженців з України, які прибувають до Німеччини.

За даними Міграційної платформи EWL, станом на червень 2023 року, 62% українців планують повернутися з Польщі додому.

Топ дня

Вибір редакції

На початок