До жовтня Україна не виконає всі рекомендації ЄС, необхідні для вступу — Стефанішина

До жовтня Україна не виконає всі рекомендації ЄС, необхідні для вступу — Стефанішина

Ольга Стефанішина
Віцепрем’єр міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина на заході Acting for Survivors 15 червня 2023 року Фото: Getty Images

Віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина заявила, що до жовтня Україна не буде повністю виконувати всі сім рекомендацій ЄС, наданих Києву для початку переговорів про вступ.

Про це Ольга Стефанішина сказала на конференції "Як виглядає шлях України до ЄС", передає кореспондентка Суспільного.

Проте до цього періоду Україна повинна встигнути реалізувати всі узгоджені законодавчі та інституційні кроки, додала вона.

"Сьогодні ми не почуємо, що виконали всі сім рекомендацій на 100%, тому що ми говоримо про засадничі трансформації в країні, які пов'язані з правами людини, процесом деолігархізації, який також став одним зі стовпів фундаментальних демократичних реформ. Це зміни, які запроваджуватимуться роками, але до жовтня ми забезпечимо виконання всіх узгоджених законодавчих і інституційних кроків і будемо сподіватися, відкриємо двері для політичного рішення. Нам важче, ніж країнам, які йшли шляхом приєднання до ЄС не через війну, а через те, що ми рухаємося в ЄС, реформуючи сам Євросоюз", — сказала Стефанішина.

Урядовиця зазначила, що Україна також повинна мати можливість вчасно відновити електронне декларування майна державних службовців відповідно до рекомендацій ЄС.

Що відомо про вступ України в ЄС

Європейська рада на саміті у Брюсселі 23 червня надала Україні статус кандидата в ЄС. Київ має провести декілька важливих реформ, пов’язаних, зокрема, з верховенством права, олігархами та корупцією.

"Комісія рекомендує надати Україні європейську перспективу. Це, звісно, за умови, що в країні проведуть низку важливих реформ. На думку комісії, Україна чітко продемонструвала прагнення та рішучість жити за європейськими цінностями та стандартами", — сказала президентка Єврокомісії Урсула Фон Дер Ляєн.

"Низка важливих реформ" — це сім наступних умов:

  • реформа Конституційного суду;
  • продовження судової реформи;
  • антикорупція, включно з призначенням керівника САП;
  • боротьба з відмиванням коштів;
  • втілення антиолігархічного закону;
  • узгодження аудіовізуального законодавства з європейським;
  • зміна законодавства про нацменшини.

На початок