У Полтаві влаштували безплатне медичне обстеження та консультації для людей

У Полтаві влаштували безплатне медичне обстеження та консультації для людей

У Полтаві організували «Острівець здоров’я»
Суспільне Полтава

У Полтаві безплатно обстежували та консультували людей. Медичну локацію "Острівець здоров’я" організували у рамках фестивалю "Майстерня міста".

Про це Суспільному розповіла керівниця обласного "Центру громадського здоров’я" Ніна Дурдикулиєва.

Обстежують та консультують людей у Полтаві на медичній локації "Острівець здоров’я". Її розгорнули на площі перед обласним театром.

"У нас проходить скринінг неінфекційний захворювань, таких як цукровий діабет, гіпертонічна хвороба. Це глюкоза крові, це холестерин, і вимірюємо артеріальний тиск. Якщо є якісь відхилення у людей із цих показників, ми призначаємо чи певні дообстеження, якщо немає діагнозу поставленого, і консультація надалі профільного спеціаліста. Якщо у людини вже наявні ці захворювання, і вона вже приймає певні ліки, ми коригуємо терапію, надаємо ліки", - говорить сімейна лікарка Марія Гвоздик.

У Полтаві влаштували безплатне медичне обстеження та консультації для людей
Прилади для перевірки тиску, сатурації та вмісту цукру у крові. Суспільне Полтава

"Дуже зручно, без ніяких проблем, я підійшов, пройшов, дуже добре, я задоволений. Іти в лікарню, там черга, треба налаштуватися, а тут дуже зручно", - розповідає житель Супрунівки Іван Селевко.

"Острівець здоров’я" організували в рамках урбаністично-культурного фестивалю "Майстерня міста", який у Полтаві влаштовують усьоме. Про це Суспільному розповіла керівниця "Центру громадського здоров'я" Ніна Дурдикулиєва. За її словами, на майданчику медичного спрямування розгорнули п’ять локацій.

У Полтаві влаштували безплатне медичне обстеження та консультації для людей
На майданчику розгорнули п’ять локацій. Суспільне Полтава

"Перевірив, зауваження є, будемо лікуватися. Цукор трохи піднятий", - каже житель Супрунівки Іван Селевко.

Окрім медичної, тут є, зокрема, локації, де консультують людей, які хочуть кинути курити, та де, організовують експрес-тестування на ВІЛ-інфекції та вакцинують.

У Полтаві влаштували безплатне медичне обстеження та консультації для людей
Черга на прийом до лікарів. Суспільне Полтава

"У цьому вакцинальному комплексі бажаючі можуть здійснити вакцинацію від керованих інфекцій, можливо, де вони пропустили. Ми знаємо, що багато наших людей виїжджали за кордон, багато повернулися, і зараз проводиться така масова наздоганяюча вакцинація щодо кору тому, що епідемія кору в Україну повернулася", - каже керівниця обласного "Центру громадського здоров’я" Ніна Дурдикулиєва.

У черзі на обстеження і Оксана Дмітрієва.

"Я б хотіла пройти весь спектр аналізів. Це виміряти тиск, зробити кардіограму, адже я гіпертонік. Там дуже довга черга, багато бажаючих. Уже близько години стою", - говорить жителька Полтави Оксана Дмітрієва.

"Острівець здоров’я" у рамках фестивалю "Майстерня міста" організовують щорічно.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок