Весілля та дні народження — під підозрою. На Харківщині проводять епідрозслідування

Весілля та дні народження — під підозрою. На Харківщині проводять епідрозслідування

Весілля та дні народження — під підозрою. На Харківщині проводять епідрозслідування
Суспільне

На Харківщині проводять епідрозслідування через збільшення кількості інфікованих на COVID. Спалахи вірусу можуть бути пов’язаними із масовими святкуваннями. Результати в обладміністрації дізнаються цього тижня.

Про це Суспільному розповів заступник голови Харківської облдержадміністрації Тарас Пастух.

За його словами, попри збільшення кількості хворих на коронавірус — 13 серпня на Харківщині зафіксували 211 нових випадків хвороби — область не виходить за межі зеленої зони МОЗ:

"Велика кількість громадян несерйозно ставиться до дотримання карантинних заходів: проводять досить великі заходи з святкування дня народження і, власне, там відбувається доволі серйозне інфікування. Ми хочемо проаналізувати дії наших лікарів первинної ланки: наскільки ефективно вони відпрацьовують контактних людей".

Весілля та дні народження — під підозорою. На Харківщині проводять епідрозслідування

Також Пастух говорить, що у Харкові та області COVID-інфіковані люди не дотримуються самоізоляції:

"У нас дуже багато підтверджених випадків, коли люди, знаючи що вони хворі, порушують режим самоізоляції, ходять по місту та інфікують жителів Харкова. На сьогодні прийнято постанову центральної комісії, якою ми спробуємо скористатися, коли запрацює додаток "Дія" — контроль кожного пацієнта, чи він знаходиться на самоізоляції".

У міськраді Харкова поширення вірусу пов’язують із приватними лабораторіями: не стало більше хворих та інфікованих, стало більше тестів.

"Ми плануємо розібратися, звідки ці випадки. Поки на себе звертають увагу велика кількість приватних лабораторій", — розповіла Суспільному заступниця харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан.

На початок