Хунта у Нігері заявила, що переслідуватиме президента Базума за "держзраду"

Хунта у Нігері заявила, що переслідуватиме президента Базума за "держзраду"

Президент Нігеру Мохамед Базум
Президент Нігеру Мохамед Базум. Фото: Associated Press

Військові Нігеру заявили, що притягнуть до відповідальності скинутого президента Мохамеда Базума за "державну зраду".

Про це повідомляє арабський канал Aljazeera.

У заяві, зачитаній на національному телебаченні, речник збройних сил Нігеру, полковник майор Амаду Абдрамане висунув звинувачення проти Базума за "державну зраду та підрив внутрішньої та зовнішньої безпеки" країни.

Зазначається, що заява пролунала через кілька годин після того, як група високопоставлених ісламських вчених заявила, що лідери перевороту в країні відкриті для дипломатії, щоб вирішити своє протистояння з регіональним блоком Західної Африки ECOWAS.

63-річний Базум і його сім'я утримувалися в офіційній резиденції президента в Ніамеї після перевороту 26 липня, а міжнародне занепокоєння через умови їх утримання зростає.

Речник збройних сил Нігеру у своїй заяві відкинув занепокоєння щодо здоров'я Базума, заявивши, що усунений лідер відвідав свого лікаря напередодні.

"Після цього візиту лікар не висловив жодних проблем щодо стану здоров'я поваленого президента та членів його сім'ї", — сказав він.

Далі Абдраман розкритикував санкції ЕКОВАС щодо Нігеру, заявивши, що "незаконні, нелюдські та принизливі" заходи ускладнюють людям доступ до ліків, їжі та електроенергії.

Що про держпереворот у Нігері

26 липня у Нігері група солдатів на національному телебаченні заявила, що вони усунули президента Нігеру Мохамеда Базума від влади. Військові стверджували, що поклали край режиму, який привів до погіршення ситуації з безпекою та поганого управління. Вони закрили кордони та оголосили комендантську годину, призупинили роботу всіх установ республіки та застерегли від будь-якої іноземної інтервенції.

В українському МЗС засудили державний переворот і наголосили на необхідності дотримання національного законодавства Нігеру та норм міжнародного права.

За даними Associated Press, у столиці Нігеру розташована одна з найбільших авіабаз Франції в Африці. Чисельність французького контингенту становить близько 1,5 тис. військовослужбовців. На території країни нині перебувають військові підрозділи Німеччини, Італії, США.

Лідери країн Західної Африки поставили ультиматум збройним силам Нігеру, вимагаючи від них відновити конституційний порядок і повернути до влади захопленого президента Мохамеда Базума. Інакше вони застосують військову силу. Вони також запровадили санкції.

10 серпня військові, які захопили владу в Нігері, попередили заступницю держсекретаря Сполучених Штатів Вікторію Нуланд про те, що вб'ють чинного президента країни Мохамеда Базума, якщо сусідні країни спробують військовим шляхом втрутитись у конфлікт.

Після цього, 12 серпня, держави-члени Економічної спільноти країн Західної Африки (ЕКОВАС) перенесли заплановану нараду щодо військового вторгнення у Нігер.

На початок