Військова хунта в Нігері заявила про відкритість до переговорів

Військова хунта в Нігері заявила про відкритість до переговорів

Військова хунта в Нігері заявила про відкритість до переговорів
Лідер військового перевороту в Нігері Абдурахаман Чіані. Фото: Getty Images.

Лідер військового перевороту в Нігері Абдурахаман Чіані заявив про готовність до переговорів з лідерами країн Економічного співтовариства країн Західної Африки.

Про це повідомила група делегатів з сусідньої Нігерії, які зустрілися з представниками хунти в Нігері, передає Vanguard News.

Зазначається, що Чіані "дав зелене світло" для переговорів і оптимістично налаштований, а переговори можуть відбутися найближчими днями.

Як пише видання, влада Нігеру зокрема сподівається, що за результатами перемовин будуть зняті санкції, введені проти країни.

Раніше військові, які захопили владу в Нігері, попередили заступницю держсекретаря Сполучених Штатів Вікторію Нуланд про те, що вб'ють чинного президента країни Мохамеда Базума, якщо сусідні країни спробують військовим шляхом втрутитись у конфлікт.

Після цього, 12 серпня, держави-члени Економічної спільноти країн Західної Африки (ЕКОВАС) перенесли заплановану нараду щодо військового вторгнення у Нігер.

Що відомо про держпереворот у Нігері

26 липня у Нігері група солдатів на національному телебаченні заявила, що вони усунули президента Нігеру Мохамеда Базума від влади. Військові стверджували, що поклали край режиму, який призвів до погіршення ситуації з безпекою та поганого управління. Військові закрили кордони та оголосили комендантську годину, призупинили роботу всіх установ республіки та застерегли від будь-якої іноземної інтервенції.

В українському МЗС засудили державний переворот і наголосили на необхідності дотримання національного законодавства Нігеру та норм міжнародного права.

31 липня військові, які вчинили в Нігері державний переворот, звинуватили Францію та її союзників у намірі розпочати військову операцію, щоб звільнити відстороненого від влади президента країни Мохамеда Базума.

Сусіди Нігеру — Буркіна-Фасо та Малі — де керують військові, попередили світ, що будь-яке втручання у ситуацію з метою відновлення поваленого президента Мохамеда Базума буде вважатися "оголошенням війни" їхнім двом країнам. У спільній заяві уряди Буркіна-Фасо та Малі попередили, що "наслідки військового втручання в Нігер... можуть дестабілізувати весь регіон".

За даними Associated Press, у столиці Нігеру розташована одна з найбільших авіабаз Франції в Африці. Чисельність французького контингенту становить близько 1,5 тис. військовослужбовців. На території країни нині перебувають військові підрозділи Німеччини, Італії, США.

Лідери країн Західної Африки поставили ультиматум збройним силам Нігеру, вимагаючи від них відновити конституційний порядок і повернути до влади захопленого президента Мохамеда Базума. Інакше вони застосують військову силу.

Низка країн оголосили про евакуацію своїх громадян із Нігеру, серед яких: Франція, Італія, Іспанія, США та Німеччина.

На початок