Країни-сусіди загрожують ввести війська до Нігеру, якщо солдати не повернуть до влади президента

Країни-сусіди загрожують ввести війська до Нігеру, якщо солдати не повернуть до влади президента

Сусіди Нігеру загрожують ввести війська до країни
Протести в Нігері 26 липня, 2023 року. Фото: GETTY IMAGES

Лідери країн Західної Африки поставили ультиматум збройним силам Нігеру, вимагаючи від них відновити конституційний порядок і повернути до влади захопленого президента Мохамеда Базума. Інакше вони загрожують застосувати військову силу.

Про це повідомляє видання RFI.

У неділю лідери блоку країн Західної Африки (CEDEAO) зібралися на екстрений саміт у Нігерії для обговорення можливих заходів у зв'язку із заколотом у Нігері.

Країни-сусіди зажадали від військової хунти, що захопила владу в Нігері, звільнити законно обраного президента Мохамеда Базума (якого помістила під варту президентська гвардія у його резиденції) і повною мірою відновити конституційний порядок.

У заяві за підсумками саміту сказано, що якщо ці вимоги не будуть виконані протягом тижня, країни Західної Африки "вживуть усіх необхідних заходів", які можуть включати використання військової сили.

Регіональний блок також вирішив призупинити усі торгові та фінансові транзакції між членами CEDEAO та Нігером. Також було оголошено про заморожування активів членів хунти.

Спробу воєнного перевороту в Нігері різко засудив Африканський союз та інші міжнародні організації, включаючи ООН та ЄС.

Що відбувається у Нігері

У Нігері група солдатів, які виступили на національному телебаченні країни ввечері 26 липня заявили, що усунули президента Нігеру Мохамеда Базума від влади.

Зачитуючи заяву, полковник Амаду Абдраман сказав, що сили оборони та безпеки вирішили покласти край режиму, який привів до погіршення ситуації з безпекою та поганого управління.

За його словами, кордони країни закриті, по всій країні оголошено комендантську годину, а також призупинено роботу всіх установ республіки. Солдати застерігали від будь-якої іноземної інтервенції.

В українському МЗС засудили державний переворот і наголосили на необхідності дотримання національного законодавства Нігеру та норм міжнародного права.

На початок