У Мінську затримали правозахисників організації "Восток SOS"

У Мінську затримали правозахисників організації "Восток SOS"

У Мінську затримали правозахисників організації "Восток SOS"
. Скрін з відео

У Мінську затримали двох громадян України, членів громадської правозахисної організації "Восток SOS" Костянтина Рєуцького та Євгена Васильєва.

Інформацію Суспільному підтвердила голова правління організації Юлія Красільнікова.

За її словами, Васильєва з Рєуцьким арештували, коли вони знімали, як силовики затримують учасників акції протесту. Згодом білоруська правозахисниця Тетяна Ревяка заявила, що затримані у Мінську українські правозахисники і волонтери благодійної організації "Восток SOS" Костянтин Рєуцький та Євген Васильєв, є підозрюваними у кримінальній справі про масові заворушення 10-12 серпня.

За її словами, силовики обшукали її квартиру, де зупинилися українці, конфіскували комп’ютер Рєуцького, український паспорт Васильєва та інші речі. Ревяка заявила, що вони не брали участі у жодних заворушеннях.

Читайте також: МВС Білорусі розповіло про нових затриманих. Біля СІЗО збираються їхні родичі

На відео, опублікованому у ЗМІ, видно, як міліція кладе на землю, а потім відводить в автівку Васильєва.

"12 серпня орієнтовно о 17:00 у Мінську затримані двоє громадян України — Костянтин Рєуцький і Євген Васильєв. Посольство України в Білорусі вживає заходів щодо встановлення місця та умов утримання затриманих українців", - повідомили у пресслудбі Міністерства закордонних справ.

Що відомо

  • Міністерство внутрішніх справ Білорусі заявляє, що у ніч з 11 на 12 серпня на акціях протесту було затримано понад тисячу осіб. Тим часом біля слідчого ізолятора у Мінську збираються родичі затриманих, звіряючи списки.
  • Доля цієї тисячі, так само як і доля ще кількох тисяч затриманих у перші дві доби протестів, лишається невідомою.
  • 10 серпня влада Білорусі підтвердила загибель одного чоловіка під час протестів у Мінську. Згідно з офіційною інформацією, він загинув, коли намагався кинути в силовиків вибухівку.
На початок