ПВК "Вагнер" скорочує кількість найманців через брак фінансування — британська розвідка

ПВК "Вагнер" скорочує кількість найманців через брак фінансування — британська розвідка

Вагнер, Білорусь
Білоруські солдати Сил спецоперацій і найманці з ПВК "Вагнер" беруть участь навчаннях на полігоні поблизу Бреста. Фото: Міноборони Білорусі

Приватна військова компанія "Вагнер", ймовірно, рухається до процесу скорочення та реконфігурації, щоб зменшити витрати на зарплату персоналу під час фінансового тиску.

Про це повідомляє Міноборони Великої Британії.

Як зазначають у британській розвідці, після невдалого заколоту "вагнерівців" у червні 2023 року РФ діяла проти деяких інших бізнес-інтересів власника ПВК "Вагнер" Євгена Пригожина.

"Є реалістична ймовірність того, що Кремль більше не фінансує групу. Якщо російська держава більше не платить "Вагнеру", то другим найімовірнішим платником є ​​білоруська влада. Однак значні сили були б великим і потенційно небажаним витоком скромних білоруських ресурсів", — йдеться у повідомленні.

Що відомо про ПВК "Вагнер" у Білорусі

Після невдалого заколоту 23-24 червня 2023 року між Пригожиним та невизнаним президентом Білорусі Олександром Лукашенком була домовленість про переміщення "вагнерівців" на територію РБ.

Речник ДПСУ Андрій Демченко вказав, що ПВК "Вагнер" у Білорусі можуть використати для провокацій. Лукашенко заявляв, що найманці хочуть на "екскурсію до Варшави та Жешува".

Президент Польщі Анджей Дуда вказав, що група досвідчених у боях і добре навчених солдатів, як от найманці "Вагнера", що нараховує можливо кілька тисяч, завжди становить потенційну небезпеку.

На початок