США запровадили санкції проти чотирьох російських олігархів

США запровадили санкції проти чотирьох російських олігархів

Важливо
США запровадили санкції проти Фрідмана та ще трьох російських олігархів
Прапор США. Ілюстративне фото: Getty Images

Сполучені Штати 11 серпня оголосили про запровадження санкцій проти чотирьох російських мільярдерів, а також Російського союзу промисловців та підприємців.

Про це йдеться в офіційному повідомленні Офісу контролю за іноземними активами Мінфіну США.

Зазначається, що нові обмеження запроваджені проти Петра Авена, Михайла Фрідмана, Германа Хана та Олексія Кузьмічова. Усі четверо входили до наглядової ради одного з найбільших фінансово-інвестиційних конгломератів у Росії "Альфа-Груп" (володіє зокрема "Альфа-Банком"). Ці бізнесмени вже були під санкціями Австралії, Канади, Європейського Союзу, Нової Зеландії та Великої Британії.

Санкції передбачають замороження усього майна чотирьох олігархів, яке перебуває на території США або під контролем громадян країни. Також блокуються будь-які компанії, які належать Фрідману, Авену, Хану чи Кузьмичову. Громадянам та організаціям у США заборонено укладати з ними будь-які угоди.

Крім того, до санкційного списку включено Російський союз промисловців та підприємців, який зареєстрований у Москві. Ця організація займається технологічним сектором економіки РФ й сприяє імпортозаміщенню.

Кабмін 21 липня ухвалив рішення придбати у повному обсязі акції "Сенс Банку" (до грудня 2022 року — "Альфа Банк Україна") у Фонду гарантування вкладів фізичних осіб за 1 гривню. Таким чином фінустанова стає державною під управлінням Міністерства фінансів.

На початок