Уряд націоналізував "Сенс Банк"

Уряд націоналізував "Сенс Банк"

Уряд націоналізував "Сенс Банк"
Відділення "Сенс Банку". Фото: REUTERS

Кабмін 21 липня ухвалив рішення придбати у повному обсязі акції "Сенс Банку" у Фонду гарантування вкладів фізичних осіб за 1 гривню. Таким чином фінустанова стає державною під управлінням Міністерства фінансів.

Про це йдеться у постанові Кабміну, яка опублікована на Урядовому порталі.

"Прийняти пропозицію Національного банку про участь держави в особі Міністерства фінансів у виведенні з ринку системно важливого банку акціонерного товариства "Сенс Банк" у спосіб, визначений пунктом 5 частини другої статті 39 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", — йдеться у документі.

Також уряд ухвалив рішення, що держава в особі Мінфіну придбаває у ФГВФО акції "Сенс Банку" у повному обсязі за одну гривню, а органом управління корпоративними правами за акціями банку, що належать державі, є Міністерство фінансів.

Згідно з постановою, "Державний експортно-імпортний банк України" ("Укрексімбанк") визначили депозитарною установою, в якій відкрито рахунок у цінних паперах на ім’я держави, на який будуть зараховані на акції "Сенс Банку".

Зазначається, що Мінфіну доручили забезпечити укладення договору купівлі-продажу акцій "Сенс Банку". Видатки на придбання акцій здійснити за рахунок бюджетних коштів, передбачених Мінфіну у на його утримання. Та забезпечити оплату вартості зазначених акцій після їх зарахування на рахунок у цінних паперах держави в "Укрексімбанку".

20 липня Національний банк України ухвалив рішення вивести з ринку "Сенс Банк" (до грудня 2022 року — "Альфа Банк Україна") та звернувся до Кабміну з проханням націоналізації фінустанови. На підставі рішення правління НБУ Фонд гарантування вкладів фізосіб з 21 липня запровадив тимчасову адміністрацію в "Сенс Банк". Під час дії тимчасової адміністрації сервіси для фізосіб працюватимуть у звичайному режимі, без додаткових обмежень зі сторони Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Також без обмежень прийматимуться платежі юридичних осіб.

"Сенс Банк" має 130 відділень по всій Україні. Фінустанова обслуговує понад 3 млн фізичних, 55 тис. юридичних осіб та 82 тис. ФОПів. У банку працює 4,5 тис. співробітників.

На початок