У Житомирі знизилися ціни на овочі борщового набору.
Про це Суспільному розповів виконавчий директор "Економічного дискусійного клубу" Олег Пендзин.
За його словами, ціни борщового набору ще будуть знижуватися.
"Традиційно, коли ми говоримо про борщовий набір, то максимально дешевими стають ціни на момент копання картоплі і остаточного збору врожаю, — розповідає Олег Пендзин. — Це приблизно вересень. Все залежить від погодних умов. Саме в цей час ціни будуть найнижчими в році. Це стосується і капусти, і моркви, і буряка, і цибулі. Традиційно, кінець серпня — початок вересня — це найнижчі ціни в році".


Місцеві жителі Григорій та Валентина щосереди ходять на базар, аби купити овочі для борщу. Спочатку купили картоплю. Григорій каже, що у порівнянні з минулим тижнем, ціна на картоплю знизилася.
"За 15 гривень за кілограм купили картоплю, — розповідає Григорій. — Була 25-20 гривень. Цибуля була по 40 гривень, а вже кучка — 20 гривень. Все подешевшало".
"Буряк і морква теж подешевшали, — каже житомирянка Валентина. — Борщ у нашій родині варимо разом. Вже дешевше. Врожай гарний".


Продавчиня овочів Галина Матюха розповідає, що за останній тиждень ціни на буряк та моркву знизилися. Моркву вона продає по 28 гривень, а буряк по 25 гривень за кілограм.
"І вже нижче не буде, я так думаю, — каже Галина Матюха. — Зараз овочі подешевшали. Потім ціни можуть піднятися. Ще тиждень тому морква і цибуля були по 35 гривень за кілограм, а буряк був 30 гривень. Ціна на буряк вже тримається доволі довго у межах 25-30 гривень за кілограм, тому що домашніх овочів багато. А ціни на моркву, цибулю вже протягом цього тижня пішли на спад".


"Все подешевшало: і буряк, і морква, і цибуля. Все. Ще якби м'ясо подешевшало, то й борщ був би дешевший, а так...", — каже місцева жителька Тамара.


Подружжя Cергій та Альона вирощують овочі у своєму господарстві. На ранню капусту встановили цінник по 12 гривень за кілограм. Жінка каже, що знає, що на базарі є капуста і по 10 гривень, але їхнє господарство не може конкурувати з цінами на овочі, що привозять.
"Все, що їхало з півдня або з Польщі, було дорожчим. А коли починаються наші місцеві овочі, то ціни падають. Ми починали спочатку з 15 гривень за кілограм капусти. Житомирщина не може конкурувати з південним регіоном", — каже продавчиня Альона.
"Велика конкуренція", — додає продавець Сергій.


Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: