На сесії Тернопільської обласної ради прийняли зміни до бюджету

На сесії Тернопільської обласної ради прийняли зміни до бюджету

На сесії Тернопільської обласної ради прийняли зміни до бюджету Суспільне Тернопіль

Понад 60 мільйонів гривень державної субвенції розподілили на сесії сьогодні депутати Тернопільської обласної ради. Про це розповів директор департаменту фінансів облдержадміністрації Степан Скибиляк.

За словами начальниці обласного управління освіти Ольги Хоми, через те, що ці гроші обласна рада не розподілила на минулій сесії – до першого вересня можуть не встигнути закупити обладнання та провести ремонти в школах. Голова обласної ради Віктор Овчарук розповів, що депутати не розподілили гроші освітньої субвенції, бо облдержадміністрація не подала документи вчасно.

На сесії Тернопільської обласної ради прийняли зміни до бюджетуСуспільне Тернопіль

Директор департаменту фінансів облдержадміністрації Степан Скибиляк

Основне питання сесії – зміни до бюджету області. Його депутати обговорювали понад 2 години. Причина суперечок в тому, що департамент фінансів облдержадміністрації запропонував один проєкт, а бюджетна комісія облради – інший, – повідомив директор департаменту фінансів облдержадміністрації Степан Скибиляк. За його словами, бюджет із прийнятими змінами – не збалансований:

"Ми бачили по рішенню бюджетної комісії – зняти 14 мільйонів з різних програм і галузей. А на видатки спрямовано 54 мільйони 731 тисяч. Зрозуміло, що майже 40 мільйонів виходить розрив".

Скибиляк розповів, що прийняті на цій сесії зміни до бюджету має розглянути департамент фінансів, щоб вирішити, чи збалансований він, і чи буде його виконувати облдержадміністрація.

На сесії Тернопільської обласної ради прийняли зміни до бюджетуСуспільне Тернопіль

Голова фракції всеукраїнського об’єднання "Свобода" Олег Сиротюк

За зміни до бюджету проголосували 33 депутати з 39 присутніх. Голова фракції всеукраїнського об’єднання "Свобода" Олег Сиротюк – один із них.

"В бюджеті є дуже багато скерування коштів на різноманітні галузі: на освіту, на культуру, медицину, соціальний захист, на туризм і багато інших напрямків – це все є важливо для області", – розповів Сиротюк.

На сесії Тернопільської обласної ради прийняли зміни до бюджетуСуспільне Тернопіль

Депутат з фракції "Об’єднання "Самопоміч" Любомир Крупа

Проти змін до бюджету проголосував один депутат – Любомир Крупа з фракції "Об’єднання "Самопоміч":

"Комунальне підприємство Тернопільської обласної ради, яке має заробляти на себе, ми його дотуємо. І більше того, ми ще зараз дали мільйон гривень, щоб вони там собі робили ролики, щоб вони видавали якусь книжечку. Не першочерговий взагалі ефект від цього. А на 44-ту бригаду дали по програмі тільки 100 тисяч".

На сесії Тернопільської обласної ради прийняли зміни до бюджетуСуспільне Тернопіль

Депутат із "Європейської солідарності" Володимир Богайчук

"Утримався" Володимир Богайчук із "Європейської солідарності":

"Йде питання про виділення 2 млн для закладів Буданівської психлікарні. Ми неодноразово це питання обговорювали з головою, з депутатами, сьогодні в закладі находиться 100 чоловік, серед них 8 осіб – це вбивці, це небезпечні злочинці, які психічно хворі. Сьогодні запропонувала бюджетна комісія для того, щоб фінансувати такий заклад. Необхідно для того, щоб забезпечити функціонування закладу, тільки на заробітну плату 4 млн.".

На сесії Тернопільської обласної ради прийняли зміни до бюджетуСуспільне Тернопіль

Депутат Володимир Болєщук

Не голосували 4 депутати. Один із них – Володимир Болєщук:

"Немає сенсу брати участь в голосуванні за той бюджет, який є незбалансований, і який не вирішує ніяких питань".

На сесії Тернопільської обласної ради прийняли зміни до бюджетуСуспільне Тернопіль

Голова Тернопільської облдержадміністрації Володимир Труш

Зміни до бюджету області прийняли на минулій сесії 6 липня, голова облдержадміністрації Володимир Труш розповів, що вони були не збалансовані, тому облдержадміністрація цей бюджет не виконувала і подала до суду на обласну раду:

"Було подано вчора позов в суд на рішення Тернопільської обласної ради, щодо змін до бюджету 2020-року. Ці зміни виконати було неможливо, тому що є висновок департаменту фінансів, також зараз матеріали знаходяться в Міністерстві фінансів. Є грубі порушення збалансованості цих змін до бюджету".

Директор департаменту Степан Скибиляк розповів, чому департамент фінансів зробив висновок, що бюджет був не збалансований:

"Майже 3 мільйони не було враховано в цьому рішенні, яке було опубліковане на доплату працівникам по боротьбі з КОВІД-19. Більше 18 мільйонів – це трансферти з місцевих бюджетів, які передаються обласному бюджету на співфінансування будівництва харчоблоків, шкільних автобусів. І третій момент – мільйон 920 тисяч на заробітну плату фтизіопульмонологічному центру".

Також, за словами Степана Скибиляка, на минулій сесії депутати не розприділили гроші з освітніх субвенцій. Сьогодні це зробили.

"Спроможна школа" – 20 мільйонів. Основне, це – Теребовлянський навчально-виховний комплекс – 1,1 мільйона гривень. Козівська школа №1 – 9 млн грн. школа в Вишнівецькій громаді – 778 тисяч гривень. Бережанська школа №3 1,8 мільйона гривень", по "Новій українській школі" - 37,7 мільйона гривень. Це на закупівлю засобів навчання і обладнання 9,2 мільйона гривень. Це я веду мову про початкові класи. 14, 8 мільйона гривень – закупівля сучасних меблів для початкових класів – учнів 1-4 класів. 12,9 мільйона гривень – це комп’ютерне обладнання для початкових класів і майже 700 тис. грн для інвентаря для фізкультурно-спортивних приміщень і навчально-методична література, зошити", – розповів Скибиляк.

Через те, що їх тоді не розприділили, ремонти в школах області до першого вересня провести не встигнуть та обладнання в класи можуть не закупити, – каже Степан Скибиляк.

На сесії Тернопільської обласної ради прийняли зміни до бюджетуСуспільне Тернопіль

Голова обласної ради Віктор Овчарук

Голова обласної ради Віктор Овчарук розповів, чому на минулій сесії депутати не розглянули це питання:

"Ще від 12-го лютого в область надійшла субвенція освітня. Протягом цього часу пленарних засідань жодного разу не подавалися обласною адміністрацією зміни щодо використання освітньої субвенції. І 6-го липня, коли в нас було пленарне засідання, зайшли зміни до бюджету, де була саме ця освітня субвенція. Але, оскільки зайшло подання за 20 хвилин до початку засідання – можливості розгляду не було".

Що відомо:

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди