Львівським кінологам передали чотирьох собак з Нідерландів

Львівським кінологам передали чотирьох собак з Нідерландів

Львівським кінологам передали чотирьох собак з Нідерландів
Інспектор-кінолог Андрій Макух зі службовою собакою. Фото: Суспільне Львів

У кінологічному центрі Національної поліції Львівщини розпочали тренувати чотирьох собак, яких передали із Нідерландів. Це вівчарки віком від 1 до 2 років. Про це Суспільному розповів заступник начальника кінологічного центру Ярослав Дмітрієв.

Загалом з Нідерландів привезли 26 службових собак. Окрім Львівщини, собак передали до поліції Одеської, Сумської, Харківської та Донецької областей. Також закордонні партнери з Нідерландів передали необхідні аксесуари для догляду за собаками, корми, навчальні обладнання для тренування.

Службові вівчарки поліції
Службові собаки Бумі, Чокі, Чабо та Демчик разом із кінологами. Фото: Суспільне Львів

На Львівщині залишилися чотири вівчарки – Бумі, Чокі, Чабо та Демчик.

"В більшості всі собаки будуть залучені на спеціальний курс, тобто виявлення вибухових речовин та зброї. Наразі відбувається процес адаптації собак, налагодження контакту кінолога з собакою та елементарний курс підготовки", – розповідає заступник начальника кінологічного центру Ярослав Дмітрієв.

Собакам уже призначили кінологів і їх почали навчати пошуку вибухівки.

"Це є привчання до об'єкта – пошуку і позначення. Собака шукає іграшку і позначає, тобто сідає або лягає. Специфіка пошуку вибухівки та зброї полягає у тому, що собака повинна пасивно позначати. Тобто вона не повинна дряпати, обгавкувати, а просто лягти або сидіти й тим самим позначити, що там є вибухівка", – пояснює інспектор-кінолог Андрій Макух.

Поліціянт-кінолог Олег Павлишин теж отримав службову собаку з Нідерландів. Це дворічна вівчарка Чокі.

"Ми тільки звикаємо, це є в першу чергу соціалізація, звикання до мене. Далі вироблення реакції для пошуку вибухових речовин, боєприпасів та зброї. Думаю протягом пів року часу буде шукати все що потрібно. Зараз основне – навчити її шукати улюблену іграшку, м’ячик, а потім вже підставляти запахи", – розповідає кінолог.

Львівським кінологам передали чотирьох собак з Нідерландів
Інспектор-кінолог Олег Павлишин із вівчаркою Чокі. Фото: Суспільне Львів

Вівчарку Чокі кінолог готує на заміну своєї іншої службової собаки – лабрадора на кличку Чінзана. Їй уже понад сім років. З Чінзаною Олег їздив розміновувати Ірпінь у квітні-травні минулого року.

"Це було в першу чергу блок-пости, пошук в цивільних автомобілях, щоб не перевозили нічого і по будинках, щоб ніхто собі трофеї не позабирав. Нічого такого складного не було, собака цього не розуміє, їй там було легко, отримувала навіть задоволення. Вона не розуміла, де вона є", – розповідає Олег Павлишин.

Чотирьох службових собак передали львівським кінологам безплатно. Зараз у них – курс навчання.

"Надалі наші службові собаки будуть залучені: на обшуках, які пов’язані з незаконним обігом зброї; на масових заходах, тобто перевірка території перед якимось масовим заходом на предмет виявлення вибухонебезпечності; в зоні бойових дій", – каже заступник начальника кінологічного центру.

За словами Ярослава Дмітрієва, загалом у кінологічному центрі Національної поліції Львівщини є 27 службових собак.

На початок