Кінотеатр "Молодіжний" повернувся у власність громади Києва

Кінотеатр "Молодіжний" повернувся у власність громади Києва

Рішення суду про повернення кінотеатру "Молодіжний" у власність міста виконали
Занедбана будівля кінотеатру "Молодіжний" у Києві. . Фото: Google maps

Рішення суду про повернення кінотеатру "Молодіжний" у власність громади виконали. Це будівля у Святошинському районі Києва, площею 260 кв. м та вартістю понад 12 млн грн.

Про це повідомляє Київська міська прокуратура.

Зазначається, що кінотеатр "Молодіжний" по вул. Рубежівській відкрили ще у 1958 році. Однак у 2014 році будівля на підставі підробних документів опинилася у приватній власності.

"Фізична особа незаконно зареєструвала за собою право власності на неї на підставі підроблених документів. При цьому Київрадою рішення про відчуження будівлі не приймалось, а її приватизація не проводилась", — розповідають у столичній прокуратурі.

Київська міська прокуратура звернулась до суду з позовом про витребування цього майна. Святошинський райсуд повернув будівлю у комунальну власність ще у листопаді 2021 року. Далі був розгляд апеляції.

"Рішенням суду першої інстанції, залишеним без змін постановою Київського апеляційного суду, позов прокурора задоволено в повному обсязі", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що на даний час рішення суду реально виконано — право власності на будівлю кінотеатру "Молодіжний" зареєстрували за територіальною громадою міста Києва в особі Київської міської ради.

Що відомо про столичний кінотеатр "Молодіжний"

Кінотеатр "Молодіжний" на 120 місць відкрили в Києві у 1958 році. Одноповерхова будівля розташована у мікрорайоні Новобіличі. Заклад працював до початку 1990-х років. Після того функціонування будівлі постійно змінювалось. Останні 10 років вона взагалі не експлуатувалась. Після рішення суду про повернення кінотеатру у власність громади, міська влада почала вивчати можливість використання будівлі. Його планують перетворити на заклад початкової мистецької освіти. За таке рішення проголосували 66 депутатів на засіданні Київської міської ради 20 червня.

На початок