У Києві підняли тризуб на монумент "Батьківщина-мати". ФОТО

У Києві підняли тризуб на монумент "Батьківщина-мати". ФОТО

У Києві підняли тризуб на монумент "Батьківщина-мати". ФОТО
У Києві підняли тризуб на монумент "Батьківщина-Мати", 6 серпня 2023 року, фото: Олександр Магула, Суспільне

Вранці 6 серпня у парку Слави у Києві альпіністи закріпили тризуб на щит монумента "Батьківщина-мати". До 23 серпня його мають остаточно встановити замість радянського герба на щиті монумента.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного

Напередодні ввечері, 5 серпня, встановлення тризуба перенесли через сильний вітер. Роботи відновили о шостій ранку.

Після встановлення тризуба над щитом здійняли український прапор.

У Києві підняли тризуб на монумент "Батьківщина-мати". ФОТО
У Києві підняли тризуб на монумент "Батьківщина-мати". ФОТО. У Києві підняли тризуб на монумент "Батьківщина-Мати", 6 серпня 2023 року, фото: Олександр Магула, Суспільне

До закріплення тризуба на щиті залучили команду українських альпіністів. Наступним етапом роботи буде зварювання.

Що відомо про зміну герба на монументі "Батьківщина-Мати"

21 липня 2022 року закінчилось голосування у додатку "Дія" — "Як бути з гербом СРСР на щиті Батьківщини-Матері у Києві". Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко повідомив, що 85% відсотків проголосували за заміну герба СРСР на тризуб.

У травні 2023 року тодішній міністр культури Олександр Ткаченко повідомив про підготовку проєктної документації щодо зміни герба СРСР на щиті монумента "Батьківщина-мати", щоб зрозуміти, як краще демонтувати символ Радянського Союзу.

Монумент "Батьківщини-мати" був споруджений у 1981 році, він є пам’яткою науки і техніки місцевого значення. Пам'ятник вважається найвищою монументальною скульптурою в Європі.

Ввечері 4 серпня на територію Парку Слави до "Батьківщини-матері" доставили тризуб, де до 23 серпня його мають остаточно встановити замість радянського герба на щиті монумента.

На початок