Сьомий світовий рекорд та дев'ять медалей: як Україна виступила в шостий день ЧС-2023 з параплавання

. Михайло Сербін на чемпіонаті світу-2023. Фото: IPC/Sam Mellish

Результати шостого дня мундіалю з плавання.

На чемпіонаті світу-2023 з параплавання, що триває в британському Манчестері, розіграли медалі шостого дня змагань. Збірна України, в доробку якої було вже сорок нагород, завоювала ще дев'ять медалей: три золоті, одну срібну та п'ять бронзових.

Золоту медаль, зокрема, виборов Михайло Сербін, який був найшвидшим на дистанції 100 метрів на спині в класі S11 (серед спортсменів із порушеннями зору). Українець подолав її за 1:06.01 хвилини, що стало новим світовим рекордом. Попередній (1:06.66 хв) належав іншому українському плавцеві – Дмитрові Залевському – та тримався з 2016 року.

Уже вчетверте за цей турнір чемпіонський титул завоював Андрій Трусов. Плавець виборов чергове "золото" на 50 м вільним стилем у класі S7 (серед спортсменів із порушеннями опорно-рухового апарату). Трусов показав час 27.38 секунди, а інший українець Юрій Шенгур поступився йому на 0.71 с і фінішував третім.

Ще одне "золото" приніс Денис Остапченко, який став першим у категорії 200 м вільним стилем у класі S3. Вдалося йому це з результатом 3:19.43 хвилини.

Єдину срібну нагороду дня серед українців здобув Кирило Гаращенко. Спортсмен посів друге місце на 400 м вільним стилем у класі S13 із часом 4:08.50 хвилини.

У цій самій дисципліні, але серед жінок, "бронзу" виборола Анна Стеценко, яка показала результат 4:39.79 хвилини. Про бронзовій медалі також завоювали Роман Бондаренко, який замкнув трійку призерів у категорії 50 м на спині в S2 (1:03.55 хв), та Євгеній Богодайко, який став третім на 100 м брасом у SB6 (1:20.94 хв).

Змагальний день завершився для України ще однією бронзовою нагородою: у змішаній естафеті 4х100 м вільним стилем. До складу команди ввійшли Катерина Ткачук, Кирило Гаращенко, Анна Стеценко та Олексій Вірченко. Четвірка подолала дистанцію за 3:59.30 хвилини, фінішувавши після Бразилії та Іспанії.

Усі медалі України за шостий день ЧС-2023 з параплавання

• "Золото": Михайло Сербін (100 м, спина, S11), Андрій Трусов (50 м, вільний стиль, S7), Денис Остапченко (200 м, вільний стиль, S3).
  • "Срібло": Кирило Гаращенко (400 м, вільний стиль, S13).
  • "Бронза": Юрій Шенгур (50 м, вільний стиль, S7), Анна Стеценко (400 м, вільний стиль, S13), Роман Бондаренко (50 м, спина, S2), Євгеній Богодайко (100 м, брас, SB6), Катерина Ткачук, Кирило Гаращенко, Анна Стеценко та Олексій Вірченко (мікст, 4х100 м, вільний стиль).

Із 49 нагородами (17 золотими) після шести змагальних днів Україна зберігає місце в топ-3 проміжного медального заліку чемпіонату.

ЧС-2023 з параплавання. Медальний залік: топ-5

1. Італія – 21 золота + 12 срібних + 10 бронзових (43 медалі загалом)