ЄС надасть польським агрокомпаніям €176 мільйонів допомоги

ЄС надасть польським агрокомпаніям €176 мільйонів допомоги

ЄС надасть польським агрокомпаніям €176 мільйонів допомоги
Брюссель, Бельгія — 18 вересня: штаб-квартира Ради ЄС. Фото: Getty Images

Європейська комісія схвалила польську програму підтримки компаній в умовах війни Росії проти України на суму 176 мільйонів євро (780 млн злотих).

Про це повідомляється на сайті Єврокомісії.

Допомога, яка матиме форму субсидій на відсоткові ставки за кредитами, буде доступна компаніям, які займаються торгівлею або закупівлею зернових, торгівлею насінням сільськогосподарських рослин або закупівлею чи заморожуванням м’яких фруктів.

Підтримка буде доступна для малих і середніх компаній і скористатися нею зможуть понад 1000 бенефіціарів. Допомога не перевищуватиме 2 мільйонів євро на бенефіціара і буде надана не пізніше 31 грудня 2023 року.

Що відомо про припинення імпорту українського зерна

Після повномасштабного вторгнення Росії українські порти у Чорному морі були заблоковані, через що Україна, один із найбільших у світі експортерів зерна, була змушена шукати альтернативні маршрути постачання, зокрема через Польщу та Румунію.

Протягом 2022-го року Польща та Румунія спільно сприяли експорту зернових з України. Додаткова пропозиція зерна на їхніх ринках спричинила тиск на фермерів, оскільки вплинула на ціни та можливості зберігання зернових. У двох країнах відбувалися місцеві протести проти урядів.

За оцінками Європейської комісії, фермери з Польщі, Румунії, Угорщини, Болгарії та Словаччини втратили 417 мільйонів євро від напливу дешевшого українського зерна на їхні ринки.

2 травня Європейська Комісія тимчасово обмежила продаж пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику українського походження у Болгарії, Угорщині, Польщі, Румунії та Словаччині.

5 червня Європейська комісія продовжила обмеження на імпорт української агропродукції до 15 вересня 2023 року. Обмеження стосуються імпорту пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику з України. Водночас сфера застосування цих заходів до даних продуктів скорочується з 17 до 6 тарифних ліній.

19 липня міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь у коментарі Reuters заявив, що Болгарія, Угорщина, Польща, Румунія і Словаччина попросять Європейський Союз подовжити заборону на імпорт українського зерна, термін дії якої завершується 15 вересня, щонайменше до кінця року.

На початок